کد خبر 87333

اخبار سهام جهان

بازارهای سهام آسیا در معاملات صبح روز سه‌شنبه بعد از انتشار نرخ تورم در چین با کاهش مواجه شدند که در این میان بورس‌های هنگ‌کنگ و استرالیا بدترین عملکرد را داشتند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آسیا معاملات صبح روز سه‌شنبه خود را بعد از انتشار داده‌های مروبوط به نرخ تورم ماه آوریل در چین با افت به پایان رساندند.

بورس هنگ‌کنگ بدترین عملکرد را در میان بورس‌های آسیایی داشت  و حدود 1.84 درصد پایین آمد. همچنین شاخص شانگهای کامپوزیت حدود 0/3 درصد و شنزن کامپوزیت نیز 0/3 درصد افت کردند.

در ژاپن نیز شاخص نیککی 0/3 درصد افت کرد و شاخص تاپیکس کاهش اندکی معادل 0/2 درصد داشت. شاخص کوسپی کره جنوبی که این روزها با افزایش آمار ابتلا به کرونا مواجه شده است افت سنگین 1.22 درصد را تجربه کرد.

شاخص بورس استرالیا نیز افت سنگینی را در معاملات صبح روز سه‌شنبه تجربه کرد به طوری که 1.42 درصد از ارزش خود را از دست داد.

شاخص MSCI که شاخص اندازه‌گیری نوسانات کل بازارهای آسیایی به غیر از بازار ژاپن است با کاهش 1.26 درصدی روبرو شد.

مرکز ملی آمار چین نرخ تورم در چین را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ تورم در ماه آوریل امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 3.3 درصد افزایش پیدا کرد در حالی که اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز انتظار داشتند نرخ تورم 3.7 درصد رشد کند. همچنین نرخ تورم تولیدکننده با کاهش 3.1 درصدی روبرو شد در حالی که در نظرسنجی رویترز انتظار کاهش 2.6 درصدی می‌رفت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها