کد خبر 87331

کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد

کمیسیون ملی بهداشت چین در بیانیه‌ای اعلام کرد روز گذشته هیچ موردی از ابتلا به کرونا در کشور ثبت نشده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بعد از انکه شمار مبتلایان به ویروس کرونا روز گذشته /دوشنبه/ به ۱۷ نفر رسید و دو رقمی شد کمیسیون ملی بهداشت چین امروز اعلام کرد در شبانه روز گذشته هیچ موردی از کرونا در داخل خاک این کشور ثبت نشده است.

به گزارش ایرنا بر اساس آخرین گزارش کمیته ملی بهداشت و سلامت چین، در طول ۲۴ ساعت گذشته، تنها یک مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ و همچنین یک مورد جدید مشکوک در خاک اصلی چین شناسایی شد که هر دو از خارج وارد چین شده‌اند و هیچ مورد جدید مرگ و میر نیز اعلام نشده است.

در حال حاضر تعداد کل موارد ابتلا به کووید-۱۹ در سرزمین اصلی چین که در بیمارستان ها بستری هستند به ۱۱۵ نفر کاهش یافته است که وضعیت ۱۰ تن آنها وخیم و بحرانی است.

در چین در مجموع ۷۸ هزار و ۱۷۱ نفر پس از درمان از بیمارستان مرخص شده و چهار هزار و ۶۳۳ بیمار نیز جان خود را از دست داده‌اند از ابتدا تا کنون در مجموع ۸۲ هزار و ۹۱۹ مورد ابتلا به کووید-۱۹ در سرزمین اصلی چین شناسایی شده است و هم اکنون پنج هزار و ۴۷۰ نفر تحت نظارت پزشکی هستند.

در مناطق هنگ کنگ، ماکائو و تایوان چین نیز تاکنون در مجموع یک هزار و ۵۳۲ مورد ابتلا به کووید-۱۹ ثبت شده است.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

این بیماری تا کنون چهار میلیون و ۲۵۵ هزار تن را در جهان مبتلا کرده و باعث مرگ ۲۸۷ هزار نفر هم شده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها