کد خبر 87287

نظرسنجی‌ها در ژاپن نشان می‌دهد که بسیاری از مردم این کشور شیوه مدیریت کشور در مقابله با کرونا توسط سیاست‌های شینزو آبه را تایید نمی‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، انتقادها از آبه شینزو نخست وزیر ژاپن درپی شیوع ویروس کرونا بالا گرفته است به طوری که یک نظرسنجی نشان می دهد بیش از نیمی از مردم برنامه های او برای کنترل این بحران را تایید نمی کنند.

به گزارش ایرنا روزنامه نیکی روز دوشنبه در گزارشی ضمن انتشار این نظرسنجی آورده است ۵۵ درصد از مردم مدیریت دولت آبه بر بحران را مناسب نمی دانند و می گویند که نخست وزیر نمی تواند با این بحران مقابله کند این رقم ۱۱ درصد بیشتر از نظرسنجی قبلی است.

گزارش نشان می دهد به رغم انتقادهای فزاینده از نخست وزیر، نزدیک به ۴۹ درصد با هیات دولت موافق هستند و از وزیران کابینه حمایت می کنند.

با این وصف امروز دوشنبه اعلام شد که نزدیک به ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار توئیت انتقادی نسبت به برنامه نخست وزیر برای افزایش سن بازنشستگی دادستان ها منتشر شده است.

معترضان آبه را یک «نخست وزیر غیردموکراتیک» خطاب کرده اند که در  زمان بسیار نادرستی اقدام به برنامه ریزی برای چنین کاری کرده است.

در این توئیت های انتقادی آمده است  در شرایطی که باید به فکر نجات جان مردم باشید در اندیشه وضع قانونی برای تغییر قانون بازنشستگی هستید.

پارلمان ژاپن اکنون در حال بحث و مناظره درباره افزایش سن دادستان ها بجز دادستان کل کشور از ۶۳ به ۶۵ سال است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها