کد خبر 87275

میزان فروش تسلا 3 که یکی از محصولات شرکت تسلا می‌باشد در چین حدود 64 درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، انجمن خودروهای سواری چین به تازگی با انتشار آمار و گزارش جدید از کاهش چشمگیر و قابل توجه فروش خودروهای الکتریکی تسلا مدل ۳ که در کارخانه اختصاصی تسلا موتورز در شانگهای چین تولید می شود، خبر داده است.

بر اساس این گزارش میزان فروش خودروهای الکتریکی تسلا مدل ۳ به عنوان محبوب ترین خودروی ساخت این شرکت آمریکایی، در بازار چین در ماه گذشته میلادی یعنی آوریل، ۳ هزار و ۶۳۵ دستگاه بوده که نسبت به ماه قبل از آن مارس ۲۰۲۰، حدود ۶۴ درصد کاهش یافته است.

طبق آماری که رویترز منتشر کرده است، شرکت تسلا موتورز ماه گذشته بالغ بر ۱۰ هزار دستگاه خودرو در کارخانه اختصاصی خود در شانگهای چین به تولید رسانده است که کمتر از نصف آن را در بازار چین که بدون شک یکی از بزرگترین و مهم ترین بازارهای فروش خودرو در جهان به شمار می رود، فروخته است.

تسلا در مارس سال جاری میلادی ۱۰ هزار و ۱۶۰ دستگاه خودروی الکتریکی فروخته بود که نسبت به میزان آن در فوریه که حدود سه هزار و ۹۰۰ دستگاه بود، روند افزایشی را تجربه کرده بود که حالا با انتشار میزان فروش آوریل به نظر می رسد باری دیگر روندی نزولی را در پیش گرفته است.

هنوز تسلا موتورز در این خصوص اظهار نظری رسمی نداشته است

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها