کد خبر 87273

رسانه‌های فرانسوی گزارش دادند

رسانه‌های فرانسوی گزارش دادند که بیش از 20 هزار نفر از کادر درمان فرانسه به ویروس کووید 19 مبتلا شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  روزنامه لیبراسیون به نقل از تارنمای رسمی سازمان سلامت عمومی فرانسه گزارش داد، شمار افراد شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی فرانسه که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، از مرز ۲۰ هزار نفر گذشت.

به نوشته این روزنامه فرانسوی، پروژه سرشماری از کارکنان مراکز بهداشت و درمان دولتی و خصوصی فرانسه که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شدند، به ابتکار سازمان سلامت عمومی، زیرمجموعه وزارت بهداشت فرانسه و با همکاری کارگروه مطالعاتی «میزان ریسک ابتلای کادر پزشکی و درمانی به بیماری های عفونی» و پشتیبانی مرکز «پیشگیری از ابتلای کادر درمانی به بیماری‌های عفونی» از اول مارس (۱۱ اسفند) کلید خورد.

بر اساس آخرین سرشماری که ۷ می (۱۸ اردیبهشت) در تارنمای رسمی سازمان سلامت عمومی فرانسه منتشر شد، ۲۱ هزار و ۱۴۲ نفر  نفر از کادر پزشکی و درمانی فرانسه به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۶۰۹۳ پرستار، ۵۲۷۴ نفر از مراقبان سلامت و ۲۰۲۱ پزشک اختصاص دارد؛ به عبارتی، ۸۵ درصد مبتلایان مربوط به متخصصان حوزه سلامت، ۱۰ درصد آنها پرسنل غیرمتخصص در این حوزه هستند و ۵ درصد باقیمانده به طبقه‌بندی حرفه ای خاصی تعلق ندارد.

همچنین در این گزارش ۱۰ مورد فوتی اعلام شده که شامل سه پزشک، دو نفر از کادر درمانی و پنج نفر از پرسنل غیر متخصص حوزه سلامت است.

سازمان سلامت عمومی فرانسه در گزارش خود اعلام کرد، اطلاعات و داده های سرشماری اخیر براساس مجموع افرادی که آزمایش کرونای (سی پی آر) آنها مثبت اعلام شده و همچنین افرادی که علائم بالینی و یا سابقه تماس با افراد آلوده داشتند، گردآوری شده است.

به نوشته روزنامه فرانسوی لیبراسیون، سازمان نظام پرستاری فرانسه از مدتها پیش پروژه سرشماری پرستاران مبتلا شده و یا فوت شده در اثر شیوع کرونا را به دلیل پرخطر بودن این حرفه و کمبود تجهیزات پزشکی از وزارت بهداشت این کشور مطالبه کرده بود.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها