کد خبر 87257

اخبار بازار سهام جهان

بازگشایی تدریجی فعالیت‌های اقتصادی در کشورهای آسیایی از جمله هنگ‌کنگ باعث رشد بازارهای سهام در معاملات صبح اولین روز هفته شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آسیایی در معاملات صبح روز دوشنبه در نتیجه خوشبینی نسبت به باز شدن تدریجی فعالیت‌های اقتصادی روند مثبتی را تجربه کردند.

شاخص بورس هنگ‌کنگ در نتیجه امیدها به باز شدن تدریجی اقتصاد کشور در معاملات صبح روز دوشنبه 1.82 درصد رشد کرد.

شاخص نیککی ژاپن نیز 1.6 درصد افزایش یافت و شاخص تاپیکس نیز با 1.61 درصد رشد به کار خود در جلسه معاملاتی روز دوشنبه پایان داد. این در حالی است که شاخص کوسپی کره‌جنوبی حدود نیم درصد بالا رفت.

معاملات در بورس‌های چین نیز مثبت بود. شاخص شانگهای کامپوزیت 0/3 درصد رشد کرد و شاخص شنزن کامپوزیت نیز رشد تقریبا نیم درصدی را در معاملات صبح اولین روز هفته تجربه کرد.

در استرالیا نیز شاهد صعود قیمت سهام بودیم به طوری که شاخص بورس این کشور 1.14 درصد افزایش یافت.

شاخص MSCI  آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن که میانگین نوسانات بازارهای آسیایی را اندازه‌گیری می‌کند رشد بیش از 1 درصدی را در دستور کار خود قرار داد.

سرمایه‌گذاران بازارهای سهام این روزها چشم خود را به روند پیشرفت ویروس کرونا در جهان و همچنین لغو تدریجی محدودیت‌های کشوری دوخته‌اند. بیشتر کشورها در تلاش هستند تا محدودیت‌های مربوط به شیوع ویروس کرونا را به تدریج لغو کنند و فعالیت‌های اقتصادی را از سر بگیرند. بوریس جانسون نیز اعلام کرد که از آخر هفته به تدریج روند بازگشایی کشور را آغاز خواهد کرد آن هم در حالی که انگلستان از نظر شیوع ویروس کرونا در جهان بعد از ایالات متحده در رده دوم قرار دارد.

رئیس جمهور کره‌جنوبی نیز دیروز در نطق سراسری خود نسبت به شیوع موج دوم ویروس کرونا در جهان هشدار داد و از کشورها خواست که در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا در جهان با یکدیگر همکاری کنند.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها