کد خبر 87227

امروز پوتین در یک سخنرانی اعلام کرد: کشور برای مبارزه با کرونا در بالانترین سطح دفاعی خود قرار دارد تا مشکلی برای مردم و کشور روسیه به وجود نیاید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  ولادیمیر پوتین در گفت‌وگو با شبکه یک روسیه با بیان این مطلب افزود: مطمئن باشید که ما در بالاترین سطح آمادگی دفاعی نسبت به چند دهه گذشته قرار داریم و به خوبی می‌توانیم از کیان کشور دفاع کنیم.

وی در ادامه به دوران پیش از زمامداری خود (دهه ۹۰ میلادی و نخستین روزهای پس از فروپاشی شوروی) اشاره کرد و گفت: اگر نمی‌توانستیم توان دفاعی خود را در ۲۰ سال گذشته تقویت کنیم دشمنان خارجی به هدف خود مبنی بر تجزیه و پاره پاره کردن روسیه دست می‌یافتندو سرنوشتی همچون یوگسلاوی در انتظار ما بود.

رییس جمهوری روسیه اظهار داشت: اگر تلاش‌های صورت گرفته در حوزه دفاعی نبود آینده‌ای غم‌انگیز در انتظار ما بود و همچون یوگسلاوی کودکان به نرده‌های خانه‌های خود میخ زده شده بودند.

وی افزود: ۲۰ سال پیش اولویت اول ما یکپارچگی دولت بود که امروز هم این هدف باید دنبال شودچون کسانی که خواستار تجزیه روسیه هستند آرزوی حکومت کردن بر این کشور را دارند./عصر ایران

 

ارسال نظر

تازه ها