کد خبر 87218

در نیویورک تعداد کودک با علائم کرونا به بیمارستان ها منتقل شده و این نشان دهنده این است که کودکان از ابتلا به کرونا مصون نیستند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سه کودک نیویورکی بر اثر ابتلا به یک بیماری با علائم مشابه ویروس کرونا، جان خود را از دست داده‌اند.

به نوشته روزنامه «نیویورک تایمز»، «اندرو کومو» فرماندار نیویورک گفت: «این بیماری جان سه فرد جوان نیویورکی را گرفته است. این چیز جدیدی است و در حال گسترش است».

به گفته کومو، شمار زیادی از این کودکان هنگام ورود به بیمارستان علائم تنفسی نداشتند اما نتیجه آزمایش ابتلا به کرونا یا آزمایش پادتن مربوط به آن در همگی این افراد مثبت بود.

فرماندار نیویورک افزود: «تا کنون گمان می‌کردیم افراد کم‌سن به کووید-۱۹ مبتلا نمی‌شوند و این در واقع خبر خوبی بود. اما هنوز چیزهای زیادی هست که باید از این ویروس بفهمیم».

وی هشدار داد ممکن است طی هفته‌های گذشته، این بیماری بدون آن‌که در میان کودکان تشخیص داده شده باشد، در نقاط مختلف شیوع یافته باشد.

این بیماری مرموز علاوه بر گرفتن جان سه کودک، ۷۳ نفر دیگر را با علائمی مشابه با ویروس کرونا، آلوده کرده است. علائم این بیماری شامل نوعی از عفونت است که پوست، چشمان، رگ‌های خونی و قلب را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

این بیماری می‌تواند به حدی جدی شود که کودک بیمار نیاز به ونتیلاتور (دستگاه کمک تنفسی) پیدا کند. تا کنون والدین نیویورکی گمان می‌کردند ویروس کرونا در میان کودکان شیوع پیدا نمی‌کند. اما این هفته کودکی پنج ساله بر اثر نوعی بیماری که پزشکان آن را «نشانگان عفونتی چندگانه در کودکان» نامیده‌اند، جان خود را از دست داد.

علاوه بر نیویورک، موارد دیگری از ابتلا به این بیماری در ایالت‌های لوییزیانا، می‌سی‌سی‌پی و کالیفرنیا دیده شده است. همچنین پزشکان اروپایی در کشورهایی نظیر انگلیس، فرانسه، سوئیس، اسپانیا و ایتالیا موارد مشابهی را گزارش کرده‌اند./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها