کد خبر 87156

مردم معترض فلسطین علیه اسرائیلی ها و طرح الحاق کرانه باختری تجمع های اعتراضگونه کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری آناتولی، در پی پخش فیلم‌های رمضانی در شبکه سعودی که به گفته تحلیل‌گران، تلاشی برای عادی سازی فرهنگی با اسرائیل به حساب می‌آید، تجمع‌هایی از سوی جنبش حماس در مناطق مختلفی از نوار غزه برگزار شد.

شرکت‌کنندگان پلاکاردهایی را برافراشتند که بر روی آنها عبارت‌هایی همچون "عادی‌سازی خیانت است"، "تاریخ به عادی‌سازان روابط رحم نخواهد کرد"، "قدس شما را فرامی‌خواند"، نوشته شده بود.

در کنار تجمع‌ها، شهروندان از پشت‌بام منازل بالن‌هایی را هوا کردند که بر روی آنها پرچم فلسطین و پلاکاردهایی در مخالفت با عادی سازی ترسیم شده بود.

در حاشیه تجمع در شهر خان‌یونس در جنوب نوار غزه، صهیب غانم، یکی از شرکت‌کنندگان در تجمع در سخنرانی خود گفت: عادی سازی با رژیم اشغالگر به هر نحوی، خیانت و ضربه‌ای به مساله فلسطین است.

وی ادامه داد: برخی از کشورهای عربی به سمت عادی سازی فرهنگی با رژیم اشغالگر از طریق پخش سریال‌هایی در ماه رمضان رو آورده‌اند که این سریال‌ها دربردارنده اهانت‌هایی به مساله فلسطین است. تاریخ به هیچ کس رحم نخواهد کرد، به همین دلیل تمام عادی‌سازان روابط باید از موضع خود برگشته و در کنار آرمان عادلانه ما بایستند.

از سوی دیگر، محمود الهندی، اسیر آزاد شده از زندان‌های رژیم صهیونیستی در سخنان خود در تجمع در شهر غزه گفت: عادی‌سازی روابط با اشغالگر یک جنایت است و باید متوقف شود.

محتوای دو سریال "مخرج 7" و "أم هارون" که در شبکه عربستانی (MBC) پخش می‌شود، باعث برانگیخته شدن خشم طرف‌های فلسطینی و عربی شده‌ است، چراکه این دو سریال به مردم فلسطین اهانت کرده و به عادی‌سازی روابط با اشغالگر اسرائیلی ترغیب می‌کند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها