کد خبر 87056

اخبار بازار سهام جهان

شاخص بورس نزدک که از ابتدای سال 2020 تاکنون به دلیل شیوع ویروس کرونا با سقوط سنگین مواجه شده بود با مثبت شدن در روز پنجشنبیه توانست تمامی زیان خود را جبران کند و در محدوده مثبت قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، با رشد بازارهای سهام آمریکا در جلسه معاملاتی روز پنجشنبه بازده شاخص نزدک که نوسانات بورس نزدک را اندازه‌گیری می‌کند در محدوده مثبت قرار گرفت.

روز پنجشنبه شرکت‌هایی از قبیل فیس‌بوک، آمازون، اپل و آلفابت که در بورس نزدک معامله می‌شوند با عملکرد مثبت خود توانستند شاخص نزدک را در محدوده مثبت از ابتدای سال 2020 تا کنون قرار دهند. با رشد 1.41 درصدی شاخص نزدک در روز پنجشنبه اکنون این شاخص توانسته است تمامی زیان خود در سال 2020 به دلیل شیوع ویروس کرونا را جبران کند.

از ابتدای سال 2020 تاکنون شیوع ویروس کرونا بازارهای مالی آمریکا را به شدت تحت تاثیر قرار داده است و در مقطعی عملکرد روزانه شاخص داوجونز رکورد 120 سال اخیر خود را نیز شکست. این شاخص از محدوده 30 هزار واحدی به زیر 20 هزار واحدی افت کرد اما در روزهای اخیر توانسته است به دلیل خوشبینی نسبت به کنترل ویروس کرونا در جهان بخشی عمده‌ای از زیان خود را بازیافت کند.

همچنین بخش انرژی شاخص اس اند پی روز پنجشنبه به دلیل روند افزایشی قیمت نفت 2.47 درصد افزایش یافت و به همراه شاخص تکنولوژی بیشترین تاثیر را بر این شاخص گذاشتند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها