کد خبر 87055

اخبار بازار سهام جهان

بازارهای آسیایی در آستانه انتشار آمار اشتغال در آمریکا معاملات مثبتی را در جلسه معاملاتی روز جمعه بعد از ظهر تجربه کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آسیا در معاملات بعد از ظهر روز جمعه در آستانه انتشار آمار اشتغال در آمریکا روندی صعودی را تجربه کردند.

در میان بازارهای آسیا شاخص‌های ژاپنی بیش از همه رشد کردند به طوری که شاخص نیککی بیش از 2 درصد افزایش یافت. دو شرکت بزرگ «سافت بانک» و «فست ریتیلینگ» توانستند بیش از 2.5 درصد افزایش یابند و تاثیر زیادی بر شاخص بگذارند. همچنین شاخص تاپیکس به همراه شاخص نیککی رشد 1.7 درصدی از خود به جا گذاشت.

در چین نیز بازارها مثبت بودند. شاخص شانگهای کامپوزیت حدود 1 درصد افزایش یافت و شنزن کامپوزیت نیز رشد 1.2 درصدی را ثبت کرد. در خارج از چین نیز شاخص هانگ سنگ هنگ‌کنگ حدود 1 درصد افزایش یافت.

کره جنوبی و استرالیا هم روز مثبتی را تجربه کردند. شاخص کوسپی کره جنوبی 1.2 درصد رشد کرد و شاخص بورس استرالیا نیز توانست رشدی معادل 0/7 درصد از خود از به جا بگذارد.

روزرو بانک استرالیا در جلسه روز جمعه خود بیانیه‌ای صادر کرد مبنی بر اینکه  تولید ناخالص جهانی در نیمه اول سال 2020 با افت شدید مواجه خواهد شد.

وزارت کار آمریکا امروز قرار است آمار اشتغال در آمریکا را اعلام کند. اقتصاددانانی که در نظرسنجی داوجونز شرکت کرده بودند پیش‌بینی کرده‌ا‌ند حدود 20 میلیون نفر در یک ماه گذشته شغل خود را از دست داده‌اند. تحلیل‌گران مالی بر این عقیده اند که این همه افراد بیکار شده در نتیجه شیوع ویروس کرونا نمی‌توانند سریعا بعد از باز شدن مشاغل دوباره به سر کار خود برگردند چرا که در این راستا بسیاری از مشاغل ورشکست شده‌اند.

در آمریکا نیز شاخص نزدک کامپوزیت 1.4 درصد رشد کرد و بازده این شاخص در سال به مثبت 0/1 درصد افزایش یافت و تمامی زیان خود در سال 2020 را جبران کرد. شاخص داوجونز نیز در معاملات روز پنجشنبه 211 واحد معادل 0/9 درصد رشد کرد و شاخص اس اند پی کار خود را در جلسه معاملاتی روز گذشته با 1.2 درصد رشد به پایان رساند.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها