کد خبر 84186

ابتلا به کرونا در آمریکا با سرعت بسیار زیاد ادامه دارد و در آخرین آمار منتشر شده شمار ابتلا از 120 هزار نفر گذشته است و تعداد تلفات ناشی از کرونا در کشور نیز به 2227 نفر رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، با افزایش شمار فوتی‌های جدید در آمریکا در روز شنبه، تعداد تلفات بیماری کرونای جدید در آمریکا به 2227 نفر رسید. 

آمریکا همچنین با ثبت 123750 مبتلا به کووید -19، تا این لحظه بیشترین آمار مبتلایان به این بیماری را دارد و از کشورهای چین و ایتالیا نیز پیشی گرفته است. 

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز شنبه گفت که وی در حال فکر کردن درباره اعمال قرنطینه در نقاط اصلی شیوع ویروس کرونا در آمریکا نظیر نیویورک است. 

وی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، افزود: «چنین قرنطینه‌ای می‌تواند در ایالت‌های نیوجرسی و کانکتیکات نیز اعمال شود.»

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین دستوری را صادر کرده که بر اساس آن تمامی نیروهای ذخیره ارتش برای کمک به مقابله با شیوع ویروس کرونا فراخوانده می‌شوند.

پیش‌تر دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن تخمین زده بود که ویروس کرونا  طی چهار ماه آینده به‌صورت میانگین تا ۸۱ هزار نفر را در آمریکا به کام مرگ فرو می‌برد و تا ماه ژوئن نیز فروکش نمی‌کند. 

شیوع ویروس کرونا در آمریکا همچنین باعث رکود اقتصادی در این کشور شده به طوری که فدرال رزرو آمریکا اقدام به تزریق منابع سنگینی به بازارها به ویژه بازارهای خودرو و مسکن کرده است. 

در نتیجه تزریق نقدینگی به بازارها اکنون ترازنامه فدرال رزرو آمریکا از مرز 5 تریلیون دلار گذشته است و بسیاری از تحلیل‌گران پیش بینی می‌کنند که ترازنامه این نهاد به 10 تریلیون دلار رسیده است. 

بررسی آمارهای تزریق نقدینگی توسط فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که در صورت ادامه تزریق پول به بازارها احتمالا رکورد تزریق نقدینگی با خرید اوراق سال 2009 - 2008 را پشت سر خواهد گذاشت. 

رئیس فدرال رزرو در سخنانی در گفتگو با شبکه های مختلف تلویزیونی گفته است برای نجات بازارها هر کاری لازم است انجام خواهد داد. 

ارسال نظر

تازه ها