کد خبر 84097

اخبار بازار سهام جهان

بازار سهام آمریکا در جلسه معاملاتی روز جمعه با افت شدیدی مواجه شد به طوری که شاخص داوجونز با کاهش 4 درصدی و شاخص استاندارد اند پورز نیز با کاهش بیش از 3 درصدی کار خود را در هفته پایان دادند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، طبق آخرین آماری که دانشگاه جان هاپکینز آمریکا اعلام کرد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از مرز 100 هزار نفر گذشته است  و این در حالی است که تنها طی سه روز تعداد مبتلایان در آمریکا حدود دو برابر شده است. همچنین این دانشگاه تعداد کل مرگ و میر ناشی از ابتلا به این ویروس در آمریکا را 1544 نفر اعلام کرده است.

شاخص‌های آمریکایی این هفته را به دلیل تصویب بسته دو تریلیون و دویست میلیارد دلاری مجلس سنای آمریکا با رشد شگفت‌انگیزی سپری کردند به طوری که میانگین رشد سه روزه دو شاخص داوجونز و استاندارد اند پورز بیشترین رشد سه روزه از دهه 1930 تاکنون محسوب می‌شود.

روز جمعه نیز با پیشی گرفتن تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از دو کشور چین  ایتالیا شاخص‌‌ها با افت نسبتا شدید نزدیک به 5 درصدی مواجه شدند اما امضای بسته دو تریلیون و دویست میلیارد دلاری دولت در مجلس نمایندگان آمریکا و ارسال آن برای رئیس جمهور ایالات متحده باعث کاهش زیان این شاخص در جلسه معاملاتی روز جمعه شد.

با این احتساب شاخص داوجونز روز جمعه 915 واحد معادل 4 درصد افت کرد و به 21636 واحد رسید. شاخص استاندارد اند پورز نیز 3.37 درصد کاهش یافت و شاخص نزدک کامپوزیت نیز کاهش 3.79 درصدی را در روز جمعه سپری کرد و معاملات هفتگی خود را پایان داد.

در میان شرکت‌های مشهور و شاخص‌ساز آمریکایی بوئینگ با سقوط 10 درصدی تاثیر بسیار مهمی را بر روی شاخص گذاشت . این سقوط در نتیجه صحبت‌های وزیر خزانه‌داری آمریکا رخ داد که اعلام کرد بوئینگ از کمک‌های دولتی آمریکا برخوردار نخواهد بود.

کاهش 4.8 درصدی قیمت نفت باعث کاهش 7 درصدی بخش انرژی شاخص استاندارد اند پورز آمریکا شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها