کد خبر 84039

ترامپ برخلاف تمام صحبت‌هایش و متهم کردن پکن در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا می‌خواهد طی یک گفت و گوی تلفنی از تجارب همتای چینی خود استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا قرار است در پایان هفته جاری میلادی درباره گام‌های بعدی مبارزه با ویروس کرونا، با مشاورانش رایزنی کند.

گفتنی است در گام نخست، ترامپ برای یک بازه زمانی ۱۵ روزه، محدودیت‌هایی از قبیل تعطیلی مدارس و همچنین ممنوعیت تجمع بیش از ۱۰ نفر را اعمال کرد حال آنکه علیرغم همه این محدودیت‌ها، از یک سو آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در ایالات متحده روندی صعودی به خود گرفته و از سوی دیگر، ترامپ خواهان فعالیت موتور اقتصادی کشور برای پرهیز از هرگونه رکود اجباری است.

همچنین انتظار می‌رود، تا ساعاتی دیگر، ترامپ با شی جینپینگ همتای چینی خود درباره راه‌های مهار کرونا گفتگویی تلفنی داشته باشد حال آنکه او همچنان به استفاده از نام جعلی «ویروس چینی» و متهم کردن پکن به کم کاری برای مقابله با این بیماری همه‌گیر اصرار دارد.

از دیگر برنامه‌های ترامپ در پایان هفته جاری، سفر به ایالت ویرجینیا برای بازدید از کشتی امداد رسانی است که قرار است عازم شهر نیویورک به عنوان یکی از کانون‌های بحران کرونا شود./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها