کد خبر 83932

دولت اردن اعلام کرد در صورتی که افراد در یک مغازه جمع شوند آن مغازه پمپ خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از روزنامه الغد چاپ اردن، عمر الرزاز، نخست وزیر این کشور در کنفرانس مطبوعاتی درباره اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با شیوع کرونا در این کشور گفت: درصورت مشاهده شلوغی و ازدحام، فروشگاه‌ها و مراکز تجاری را خواهیم بست.

وی گفت: شهروندان اردنی باید به ماندن در خانه پایبند باشند و مقررات منع آمد و شد یک تصمیم پیشگیرانه با هدف جلوگیری از تجمع شهروندان برای مقابله با کروناست.

الرزار درباره میزان آمادگی بیمارستان‌های اردن در صورت افزایش شمار مبتلایان به کرونا به بیش از ۱۰۰۰ تن تأکید کرد: هر روز سناریوهای متعددی درباره افزایش شمار مبتلایان به دولت ارائه می‌شود اما بهترین سناریو برای پایان دادن به کرونا؛ افزایش شمار مبتلایان و سپس کاهش تعداد آنها است و امیدواریم که این سناریو برای اردن رخ دهد.

وی ضمن ستودن میزان آمادگی بیمارستان‌ها اظهار کرد که دولت اردن با آماده کردن اماکن مختلف مانند دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها برای مرحله بدتر نیز آماده شده است.

الرزاز در ادامه گفت: علی‌رغم ممنوعیت آمد و شد برنامه جامعی برای تأمین مایحتاج ضروری شهروندان اردنی وضع شده است.

وی اعلام کرد: مغازه‌های خرد، محل فروش کالاهای ضروری، میوه‌فروشی‌ها، نانوایی‌ها و داروخانه‌ها امروز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ به وقت محلی باز خواهند بود.

الرزاز خاطرنشان کرد که شهروندان باید پیاده و به صورت فردی و با رعایت فاصله یک متر و نیم از یکدیگر به خرید مایحتاج خود اقدام کنند. تنها افراد بین ۱۶ تا ۶۰ سال اجازه دارند از فروشگاه‌ها خرید کنند.

در همین حال، امجد العضایله، وزیر اطلاع رسانی اردن نیز در سخنانی عنوان کرد که افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور شاخص خطرناکی است.

وی تأکید کرد: روزهای آتی بسیار تعیین کننده خواهند بود و در همین راستا دو گزینه پیش روی ماست یا در کاهش و کنترل اپیدمی کرونا سهم خواهیم داشت و یا با تجمع و توجه نکردن به اقدامات پیشگیرانه باعث گسترش آن می‌شویم. تمامی اقدامات دولت در راستای سلامت شهروندان و کمک به کاهش و توقف اپیدمی کرونا انجام شده است.

نخست‌وزیر و وزیر دفاع اردن عصر جمعه با صدور حکمی اجرای منع رفت و آمد را از شنبه گذشته تا اطلاع ثانوی در سراسر این کشور به عنوان اقدامی پیشگیرانه که رفت و آمد را برای ۱۰ میلیون جمعیت این کشور محدود می‌کند، اعلام کردند./ایلنا

 

ارسال نظر

تازه ها