کد خبر 83914

فرماندار نیویورک اعلام کرد 25 هزار نفر در نیویورک به کرونا مبتلا شده و طبق اعلام ها مرکز بعدی شیوع کرونا قرار است آمریکا اعلام شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از بی‌بی‌سی، اندرو کومو،‌ فرماندار نیویورک گفت: "حداکثر تعداد مبتلایان بیش از آنی است که برآورد می‌کردیم و زودتر از آنی که برآورد می‌کردیم به نقطه حداکثری شیوع خواهیم رسید."

بیش از ۲۵ هزار مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا در نیویورک شناسایی شده و بیش از ۲۰۰ نفر هم بر اثر کووید-۱۹ درگذشته‌اند.

سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه هشدار داد که با "شتاب بسیار سریع" پخش شدن ویروس، آمریکا ممکن است کانون بعدی شیوع کرونا باشد.

با وجود آنکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از تمایلش به پایان سریع محدودیت‌ها گفته، ایالت‌های مختلف اقدامات قرنطینه‌ای را تشدید کرده‌اند.

فرماندار نیویورک از دولت مرکزی انتقاد کرد که تجهیزات و کمک‌های کافی برای مقابله با این بیماری به ایالتش نفرستاده و گفت: "ما به کمک دولت فدرال نیاز داریم و به کمک دولت فدرال همین حالا نیاز داریم."

در حالی که سازمان مدیریت بحران ۴۰۰ دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) به نیویوک فرستاده کومو گفت، این ایالت به ۳۰ هزار دستگاه نیاز دارد.

او تاکید کرد: "۴۰۰ دستگاه؟ من به ۳۰ هزار دستگاه احتیاج دارم. می‌خواهید بابت ۴۰۰ تا از شما تشکر هم بکنم؟ ابعاد بحران را متوجه نشده‌اید."

کومو افزود: "خودتان ۲۶ هزار نفری را انتخاب کنید که به خاطر فرستادن فقط ۴۰۰ دستگاه تنفس مصنوعی جانشان را از دست خواهند داد.

اندرو کومو گفت: هر سه روز شمار مبتلایان در این ایالت دو برابر می‌شود و آن طور که مصطلح شده منحنی شمار مبتلایان در طول زمان "کش نیامده" و این یعنی ممکن است تعداد بیماران از ظرفیت نظام درمانی بگذرد.

کومو از این موضع که باید به فکر اقتصاد بود انتقاد کرد و ادامه داد: نمی‌توان "برای حیات انسان معادل دلاری در نظر گرفت."

او تاکید کرد که حاضر نیست "یکی دو درصد مردم را قربانی کند"./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها