کد خبر 83781

دبیرکل اتحادیه عرب امروز گفت با بهم ریختن شرایط جهان بر اثر کرونا بهتر است کشورهای عربی درگیری ها را کنار بگذارند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از اسپوتنیک، احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب امروز به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس اتحادیه عرب خواستار توقف درگیری ها در کشورهای عربی شد.

وی با بیان این مطلب افزود: بحرانی که اکنون جهان با آن مواجه است همه منابع موجود را تحت فشار قرار می‌دهد و مقابله با آن بیشترین اولویت را در بین برنامه‌های کمک رسانی به خود اختصاص خواهد داد که این قضیه رنج گروه‌های پناهندگان، آوارگان و آسیب پذیرترین گروه‌ها را بیش‌تر می‌کند.

ابوالغیط جهان عرب را به مثابه یک کشور ملی عربی توصیف کرد که با چالش‌های بی سابقه و خطرناکی مواجه است. وی گفت: متاسفانه در برخی موارد این چالش‌ها به وحدت، تمامیت ارضی و موجودیتش آسیب زده است، چالش‌هایی که یک کشور به تنهایی قادر به مقابله با آن نیست.

دبیرکل اتحادیه عرب با بیان اینکه ادامه درگیری‌ها در جهان عرب با توجه به شیوع ویروس کرونا امری بیهوده است، گفت: برخی از این بحران‌ها و به خصوص در سوریه و یمن هزینه انسانی سرسام آوری داشته است مثل بحران آوارگی مردم یا بیماری مالاریا که شمار مبتلایان در یمن تا اکتبر گذشته به قریب به ۱۱۶ هزار نفر رسیده بود./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها