کد خبر 83745

آخرین آمارهای مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر دنیا نشان می‌دهد آمریکا با شیب صعودی قابل توجهی در حال افزایش تعداد مبتلایان است؛ کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا، اسپانیا و آلمان نیز وضعیت وخیمی را پشت سر می‌گذارند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،  بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا این لحظه 308 هزار و 257 نفر در جهان مبتلا به ویروس کرونا (کووید19) شده اند که از این تعداد 13 هزار و 68 نفر جان خود را از دست داده اند.

از مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تعداد 95 هزار و 828 نفر بهبودیافته و توانسته اند با کرونا مبارزه کنند.

کشور چین به عنوان مبدا شیوع ویروس با 81 هزار و 54 مبتلا در رده نخست جهان قرار دارد؛ بعد از آن کشورهای ایتالیا، آمریکا، اسپانیا و آلمان در رده‌های دوم تا پنجم قرار گرفته اند.

نکته قابل توجه افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان در این چهار کشور است؛ کشور ایتالیا با افزایش 6 هزار و 557 مبتلا نسبت به روز گذشته، آماری عجیب از خود بجای گذاشت.

بعد از ایتالیا، کشور آمریکا افزایش قابل توجهی را شاهد است که رکورد ایتالیا را شکسته است؛ این کشور با افزایش 6 هزار و 674 مبتلا نسبت به روز گذشته، رکورددار است؛ تا این لحظه 26 هزار و 867 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

دو کشور اسپانیا و آلمان نیز به ترتیب با افزایش 3 هزار و 925 و 2 هزار و 516 نفر بعد از ایتالیا و آمریکا بیشترین آمار افزایش مبتلایان نسبت به روز گذشته را دارند.

ویروس کرونا , کشور چین , قاره آمریکا , کشور اسپانیا ,

بیشتر بخوانید

 

ارسال نظر

تازه ها