کد خبر 83685

کروناویروس با رسیدن به کشورهای آفریقایی باعث شد تا مرزهای این کشورها نیز به مدت یک تا دو ماه بسته شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزرای دفاع و امنیت ساحل عاج در بیانیه اعلام کردند پس از ارزیابی شیوع ویروس کرونا در جهان و برای مبارزه علیه گسترش بیماری، دولت این کشور تصمیم گرفته است تا از نیمه شب یکشنبه مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را به رفت‌ و آمد اشخاص ببندد.

ساحل عاج که تا جمعه آمار ۱۴ مبتلا را ثبت کرده‌ است، در این بیانیه همچنین اعلام کرد تردد کالا ممنوع نخواهد بود و مسیرهای بشردوستانه و امنیتی باز خواهند شد تا به نیازهای خاص مدیریت این بیماری همه‌گیر رسیدگی شود.

در بورکینافاسو نیز که روز چهارشنبه گذشته اولین فرد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور فوت کرد و تعداد ۴۰ مبتلا ثبت شده‌ است، رئیس‌جمهوری این کشور در اظهاراتی تلویزیونی اعلام کرد از شنبه تمامی مرزهای زمینی و هوایی بسته و آتش‌بس برقرار خواهد شد.

وی همچنین اظهار کرد که فرودگاه‌های "واگادوگو" و "بوبو دیالاسو" به پروازهای خارجی بسته خواهند بود و فقط برای پروازهای داخلی، نظامی و ترابری فعالیت خواهند کرد.

در کشور کوبا نیز که آمار مبتلایان ۲۱ تن ثبت شده و یک تن که یک توریست ایتالیایی بود جان خود را به دلیل ویروس کرونا از دست داده است، رئیس‌جمهوری کوبا با اعلام بسته بودن مرزها، تاکید کرد که فقط کوبایی‌هایی که قصد ورود به این کشور را دارند می‌توانند بازگردند اما برای دو هفته باید در قرنطینه باشند.

سوریه نیز ورود بازدیدکنندگان خارجی را ممنوع کرده است. تا کنون گزارشی در باره شیوع ویروس کرونا در سوریه منتشر نشده است اما با توجه به بحران انسانی این کشور، سوریه از جمله کشورهایی است که احتمال ابتلا در آن بالاست.

سنگاپور گفته است دو تن در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. این اولین تلفات سنگاپور به دنبال شیوع ویروس کرونا است. این دو بیمار سابقه بیماری‌های زمینه‌ای داشتند.

در تایلند میزان ابتلا به ویروس کرونا هم جهش چشمگیری داشته است. با ابتلای ۹۰ تن دیگر شمار مبتلایان به ۴۱۱ تن رسیده است.

روند نزولی تعداد مبتلایان در کره‌جنوبی هم همچنان ادامه دارد.

در هند، که پس از چین پرجمعیت‌ترین کشور دنیاست، ایالت تامیل نادو در جنوب، مرزهای خود را به روی مردم ایالت‌های مجاور بسته است. همچنین اجازه ورود به ایالت‌های کرالا، کارناتاکا و اندراپرادش داده نمی‌شود. قرار است این محدودیت‌ها حداقل تا پایان ماه برقرار باشند. هند می‌گوید ۲۲۳ مورد ابتلا به کرونا در این کشور وجود دارد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها