کد خبر 83659

کشوری که اکنون تعدادمبتلایان آن به ویروس کرونا با ایران برابری می‌کند، تنها 180 مورد فوتی داشته است. این در حالی است که آمار فوتی‌ها در ایران از 1400 گذشته است. برای بسیاری این سوال مطرح شده است علت پایین بودن مرگ و میر بر اثر کرونا در آلمان چه بوده است؟

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،  مرگ و میر ناشی از کرونا در آلمان بسیار اندک است و همین، برای بسیاری از دانشمندان سوال برانگیز بوده است.
برخى گفته اند شاید آلمان در مراحل اولیه همه گیرى است ولى علت در حقیقت چیز دیگرى است.

طبق آمار موسسه رابرت کخ، تا صبح پنج شنبه، در مجموع ١٠ هزار و ٩٩٩ نفر در آلمان به کرونا شدند. تنها در یک روز چهارشنبه ٢ هزار و ٨٠١ به تعداد مبتلایان اضافه شد. با این حال فقط ٢٠ در اثر ابتلا به کرونا فوت کرده اند.

این یعنی ،مرگ و میر در آلمان بر اثر کرونا ٠.١٨ درصد است که در مقایسه با ٨.٣ درصد ایتالیا و ٢.٢ درصد انگلیس نسبت پایینی است.
آن هم در شرایطی که آلمان ٨ هزار و ٣٧٣ نفر بیشتر از انگلیس بیمار کرونایی دارد.
اما چرا؟

موسسه رابرت کخ در این باره گزارش داده که ۶ هزار و ۵۵٧ مورد از ٨ هزار و ١٩٨ مبتلا به کرونا در آلمان بین ١۵ تا ۵٩ سال و میانگین سنی بیماران ۴٧ سال بوده است.

در مقایسه با ایتالیا که دومین کشور به لحاظ کهولت سن است، واضح به نظر می رسد که آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در آلمان پایین تر باشد.

متوسط سن مبتلایان به کرونا در ایتالیا ۶٣ سال است و البته ٩٩ درصد فوت شدگان بیماری زمینه ای داشتند. متوسط سن بیماران ایتالیایی که در اثر کرونا فوت کردند هم ٧٩.۵بوده است.

علاوه بر این تست کرونا در آلمان در دسترس تر از سایر کشورهاست.

 

ارسال نظر

تازه ها