کد خبر 83649

ترامپ درباره کرونا گفت: توانستیم به سادگی بر کرونا فائق شویم و در این مبارزه پیروز میدان باشیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز جمعه گفته کشورش در جنگ با ویروس کرونای جدید پیروز خواهد شد.

ترامپ گفت: «به لطف روحیه مردممان ما این جنگ را می‌بریم.»

رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه دولت او با کانادا و مکزیک برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا همکاری می‌کند گفت به نیروهای مرزبانی اختیارات بیشتری برای جلوگیری از «مهاجرت غیرقانونی» اعطا خواهد شد.

او همچنین گفت که درباره عبور گسترده از مرزها نگرانی‌هایی وجود دارد و واشنگتن نگران است که انتشار ویروس روی منابع درمانی این کشور فشار وارد کند.

همزمان «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا هم گفته آمریکا و مکزیک عبور ومرورهای «غیرضروری» مرزی را لغو خواهند کرد

«دونالد ترامپ» که چند هفته پیش اخبار مربوط به شیوع ویروس «کرونا» را «حقه دموکرات‌ها» توصیف می‌کرد دیروز پنجشنبه اعتراف کرد که اوضاع ناشی از این بیماری در آمریکا «بد» است. 

کرونای جدید یکی از ۷ نوع ویروس شناخته شده «کرونا» است که باعث ایجاد بیماری در انسان می‌شود. ۴ گونه از این نوع ویروس‌ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می‌کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری‌های حاد تنفسی می‌شوند که در مواردی به مرگ منجر می‌شود. 

سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از ۱۲۱ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را «همه‌گیر جهانی» اعلام کرد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها