کد خبر 83641

سازمان جهانی غذا اعلام کرد رئیس این سازمان به کرونا مبتلا شده است و در قرنطینه به سر می برد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  در همین حال، شمار مبتلایان و جان‌باختگان مبتلا به کرونای جدید که اینک به یکصد و ۸۲ کشور  و منطقه در جهان رسیده است، تاکنون به ۲۵۳ هزار و ۷۹۶ نفر رسیده است.

برپایه این گزارش از این تعداد ۸۹ هزار و ۶۲ نفر بهبود یافته و ۱۰ هزار و ۴۰۶ نفر جان باخته‌اند. همچنین از میان ۱۵۴ هزار و ۳۲۸ مورد ابتلای فعال، وضعیت ۱۴۶ هزار و ۸۶۴ نفر خفیف بوده و تنها ۷۴۶۴ نفر وضعیت وخیم دارند.

قاره اروپا با ۱۰۰ هزار مبتلا در صدر مناطق مبتلا به کووید-۱۹ قرار دارد.

ایتالیا به لحاظ جان‌باختگان ناشی از ویروس کرونا از چین به عنوان کانون شیوع کرونا پیشی گرفت، بطوری که شمار افرادی که به خاطر کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند به ۳ هزار و ۴۰۵ نفر رسید درحالی که مجموع افرادی که جان خود را در چین از دست داده‌اند تنها سه هزار و ۲۴۵ نفر است.

در همین حال وزارت بهداشت ایتالیا اعلام کرد که شمار مبتلایان در این کشور به ۴۱ هزار و ۳۵ نفر رسیده است.

شمار مبتلایان در کشورهای اسپانیا، آلمان، فرانسه، کره جنوبی به ترتیب به ۱۹ هزار و ۹۸۰، ۱۷هزار و۳۷۲، ۱۰ هزار و۹۹۵،  ۸هزار و ۶۵۲ نفر رسیده است.

ایالت نیویورک آمریکا نیز شاهد ابتلای ۵ هزار و ۷۱۲ نفر است و افراد مبتلا در سوییس، انگلیس، هلند و استرالیا به ترتیب به ۴ هزار و ۸۹۸، ۳ هزار و ۲۶۹، ۲ هزار و ۴۶۰، ۲ هزار و ۳۳۳ نفر رسیده است./ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها