کد خبر 83445

شرکت داروسازی فرانسوی به نام «سانوفی» مدعی است که دارویی را کشف کرده که می‌تواند به مدت 6 روز ویروس کرونا را محو کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  شرکت داروسازی فرانسوی «سانوفی» که با همکاری شرکت آمریکایی «ریجنرون» به تازگی از آغاز آزمایش بالینی یک داروی «آرتریت روماتوئید» برای مداوای بیماران مبتلا به کرونا خبر داده بودند، مدعی شده این دارو می تواند بیماران مبتلا به ویروس کرونا را با استفاده از نوعی داروی ضد مالاریا درمان کند.

به گزارش روز چهارشنبه رادیو «اروپ ۱» فرانسه، شرکت داروسازی «سانوفی» اعلام کرده که آماده است میلیون‌ها دوز از داروی (پلک نل» «Plaquenel» را که تولید کند و در اختیارات نهادهای مسئول فرانسه قرار دهد که نتایج امیدوار کننده‌ای در معالجه بیماران مبتلا به ویروس کرونا داشته است. گروه داروسازی فرانسوی خاطرنشان کرده که این مقدار فعلا برای درمان ۳۰۰هزار مبتلا کافی است.

طبق مطالعات رائول روی ۲۴ بیمار مبتلا به کرونا، این ویروس پس از مصرف داروی ضد مالاریا در مدت ۶ روز ناپدید شد.

سخنگوی شرکت داروسازی سانوفی به خبرگزاری فرانسه گفته است با توجه به نتایج امیدوار کننده‌ تحقیقاتی که بر روی این دارو انجام شده، این شرکت متعهد شده که داروهای خود را در اختیار مقامات فرانسوی قرار داده و میلیون ها دوز از این دارو را تولید کند.

Plaquenel دارویی است که از ملکول‌های «هیدروکسی کلروکین» تشکیل شده و ده‌ها سال است در درمان بیماری‌های  روماتیسم مفصلی، لوپوس اریتماتوس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پروفسور «دیدیه رائول»( Didier Raoul ،) مدیر انستیتوی بیمارستان دانشگاهی در مارسی روز دوشنبه گفته بود که نتایج آزمایش‌های بالینی او نشان می‌دهد که این دارو می‌تواند در ریشه‌کن کردن ویروس نوظهور کرونا کمک کند.

وزیر بهداشت فرانسه در یک کنفرانس مطبوعاتی که به صورت تلفنی برگزار شد گفته که نتایج این مطالعه را دیده و به او اجازه داده شده تا با کمک تیم‌های دیگری در سریع‌ترین زمان ممکن این مطالعه روی تعداد بیشتری از بیماران انجام شود.

در اروپا بیش از ۲هزار نفر تاکنون بر اثر کرونا جان باخته اند. تاکنون، ایتالیا، اسپانیا، آلمان و فرانسه به ترتیب با ۳۱هزار و ۵۰۶، ۱۱هزار و ۸۲۶،  ۹هزار و ۳۶۷و ۷هزار و ۷۳۰ نفر مبتلا به کرونا بیشترین میزان ابتلا به این بیماری در حوزه اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده‌اند.

در این کشورها تاکنون به ترتیب ۲ هزار و ۵۰۳، ۵۳۳، ۲۶ و ۱۷۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

فرانسه در میزان ابتلا چهارمین و تعداد جان باختگان ناشی از کرونا سومین کشور در حوزه اروپاست. 

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها