کد خبر 83430

اخبار بازار سهام جهان

معاملات بازارهای آسیایی در جلسه بعد از ظهر چهارشنبه در حالی پیش رفت که شاخص بورس استرالیا با کاهش 4.6 درصدی مواجه شد در حالی که شاخص‌های چینی با رشد بیش از 2 درصدی به کار خود پایان دادند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، معاملات بازارهای سهام آسیا در بعد از ظهر چهارشنبه به گونه‌ای پیش رفت که برخی از بازارها با رشد و برخی دیگر با ریزش شاخص‌ها مواجه شدند. این در حالی بود که وال استریت بعد از سقوط 13 درصدی روز دوشنبه دیروز را با رشد 6 درصدی سپری کرد و بخشی از زیان خود را در جلسه اول هفته جبران کرد.

شاخص ASX200 استرالیا در جلسه معاملاتی بعد از ظهر چهارشنبه با ریزش 4.64 درصدی مواجه شد و تمامی بخش‌های بازار سهام استرالیا با کاهش قیمت سهام مواجه شدند.

از طرف دیگر شاخص‌های چینی بر خلاف استرالیا با رشد خوبی مواجه شدند و شاخص شنزن جزئی رشد 2.66 درصدی را تجربه کرد  و شنزن کامپوزیت نیز افزایش 2.63 درصدی را در جلسه امروز خود ثبت کرد. همچنین شاخص شانگهای کامپوزیت نیز با افزایش 1.26 درصدی به کار خود در سومین روز هفته بازارها پایان داد.

شاخص هانگ‌سنگ که بازار سهام هنگ‌کنگ را اندازه‌گیری می‌کند نیز در جلسه چهارشنبه با افزایش ناچیزی مواجه شد.

در ژاپن نیز شاخص نیککی رشد 0/8 درصدی را ثبت کرد اما شاخص تاپیکس که فقط شرکت‌های ژاپنی بورس توکیو را اندازه‌گیری می‌کند 2.86 درصد افزایش یافت.

وزیر اقتصاد ژاپن اعلام کرد صادرات کشور ژاپن در ماه فوریه امسال در مقایسه با فوریه سال گذشته 1 درصد کاهش یافته است. این در حالی است که در نظرسنجی رویترز اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند صادرات ژاپن در ماه فوریه 4.3 درصد کاهش یابد.

شاخص کوسپی کره جنوبی نیز با کاهش 0/1 درصدی در جلسه چهارشنبه روبرو شد. کره جنوبی یکی از کشورهایی است که برای مقابله با ویروس کرونا وضعیت جنگی اعلام کرده است.

شاخص دلار که نرخ دلار آمریکا را در برابر شش ارز دیگر اندازه‌گیری می‌کند در نقطه 99.29 ایستاده است و این در حالی است که دیروز شاخص دلار برابر 98 بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها