کد خبر 83422

اخبار بازار سهام جهان

بسته مشوق مالی یک تریلیون دلاری دولت ترامپ که شامل کمک مستقیم به شهروندان آمریکایی نیز می‌شود باعث شد بازار سهام جلسه معاملاتی دومین روز هفته خود را با رشد تقریبا 6 درصدی به پایان رساند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آمریکا روز سه‌شنبه در نتیجه بسته مشوق مالی یک تریلیون دلاری دولت ترامپ با 6 درصد رشد به کار خود در جلسه دیروز پایان داد.

منابعی آگاه در کاخ سفید اعلام کرده‌اند دولت ترامپ در حال تهیه یک بسته مشوق مالی به اندازه یک تریلیون دلار است که شامل پرداخت مستقیم به آمریکایی‌ها نیز می‌شود.

وزیر خزانه‌داری آمریکا به خبرنگاران گفت دولت در حال بررسی پرداخت مستقیم به آمریکایی‌ها در طی دو هفته آینده است. اخبار مربوط به مشوق بالقوه مالی دولت ترامپ باعث شد بازار سهام بخشی از ریزش سنگین 13 درصدی دیروز خود را جبران کند.

شاخص داوجونز با انتشار اخبار مربوط به کمک مالی دولت به شهروندان آمریکایی حدود 5.20 درصد افزایش یافت و این در حالی است که استاندارد اند پورز رشد 6 درصدی را تجربه کرد و نیمی از زیان خود در جلسه قبلی را جبران کرد. شاخص نزدک کامپوزیت نیز با رشد 6.20 درصدی کار خود را در جلسه معاملاتی دومین روز هفته به پایان رساند.

از بین شرکت‌های آمریکایی سهام شرکت آمازون با رشد 7 درصدی عملکرد خوبی از خود در جلسه سه‌شنبه به جا گذاشت. همچنین شرکت بوئینگ در جلسه دیروز دوباره 4.22 درصد دیگر از ارزش بازار خود را از دست داد.

اکنون سهامداران آمریکایی منتظر انتشار جزئیات بسته مشوق مالی دولت آمریکا هستند و از طرف دیگر نیز آمار مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان را دنبال می‌کنند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها