کد خبر 83418

کمیسیون ملی بهداشت چین

کمیسیون ملی بهداشت چین در آخرین گزارش خود اعلام کرد 13 نفر دیگر در 24 ساعت گذشته به کرونا مبتلا شدند و 11 نفر دیگر نیز جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مقامات بهداشتی چین روز چهارشنبه اعلام کردند در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ مبتلای جدید به ویروس کرونا شناسایی شده در حالی که ۱۱ تن هم بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

 کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد تا کنون شمار کل مبتلایان و جان باختگان در این کشور به ترتیب به ۸۰ هزار و ۸۹۴ مبتلا و سه هزار و ۲۳۷ فوتی افزایش یافته است.

جالب اینکه از آمار مرگ و میر و مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته در چین، ۱۰ نفر از ۱۱ فرد فوت شده در استان هوبی کانون اولیه شیوع ویروس بوده است در حالی که تنها یک مبتلای جدید در این استان شناسایی شده است.

آمارها حاکی است با ترخیص ۹۲۲ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته از بیمارستان، شمار کل بهبود یافتگان در چین به ۶۹ هزار و ۶۰۱ مورد رسیده است.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ مبتلای جدید از خارج از چین به این برگشته اند که با این حساب شمار کل مبتلایان بازگشتی به ۱۵۵ تن رسیده است، از ۱۲ مورد جدید سه نفر در پکن، ۵ نفر در استان گواندونگ، سه نفر در شانگهای و یک نفر هم در استان سیچوان گزارش شده است.

در تایوان، هنگ کنگ و ماکائو نیز تا کنون ۲۵۷ تن مبتلا و ۵ تن هم جان باخته اند در عین حال ۱۲۷ تن هم بعد از بهبودی از بیمارستان مرخص شده اند.

ویروس کرونا تا کنون به حدود ۱۵۰ کشور و منطقه هم سرایت کرده و باعث ابتلای ۱۱۴ هزار و ۸۸۰ تن و مرگ چهار هزار و ۶۶۰ تن دیگر در خارج از چین شده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها