کد خبر 83380

طبق اعلام بخش اموربین الملل آموزش و پرورش تمامی مدارس ایرانی خارج از کشور به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی کلاس های خود را برگزار می کنند.

 به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، غلامرضا کریمی درباره تاثیر شیوع بیماری کرونا بر روند آموزشی مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، گفت: شیوع کوید ۱۹ بر مدارس کشورمان در خارج از کشور هم تاثیر گذاشته است.

قائم مقام وزیرآموزش و پرورش در امور بین‌الملل به فعالیت مدارس جمهوری اسلامی ایران در ۴۶ کشور و ۷۰ شهر جهان اشاره کرد و گفت: تعطیلی این مدارس براساس شرایط کشور میزبان صورت می‌گیرد. اکنون از ۹۹ مدرسه فعال کشورمان در خارج از کشور، ۳۸ مدرسه تعطیل شده و بقیه مدارس مشغول فعالیت هستند. برای مثال در سرپرستی اروپا فقط مدرسه کشورمان در منچستر انگلیس، در سرپرستی ترکیه مدارس‌مان در ارمنستان، آذربایجان، روسیه و گرجستان تعطیل شده است. همچنین مدارس کشورمان در کویت و عراق نیز تعطیل شده و در امارات هم مدرسه جمهوری اسلامی ایران از هفته آینده تعطیل خواهد شد.

دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فعالیت مدارس کشورمان در حوزه شبه قاره هند و شرق آسیا نیز، گفت: مدارس کشورمان در چین از ۲۷ بهمن تعطیل شده است. مدرسه جمهوری اسلامی ایران در ژاپن هم تعطیل است.

وی با بیان اینکه در تایلند و کره‌جنوبی، مدارس بعد از دو هفته تعطیلی از هفته آینده مجددا فعالیت خود را آغاز خواهند کرد، درباره زمان بازگشایی مدارس نیز تاکید کرد: اگر در کشوری مدرسه ما وابسته به سفارت کشورمان باشد، تابع تصمیم آن سفارت و اگر مجوز مدرسه را از کشور میزبان اخذ کرده باشیم، طبق تصمیم آن کشور عمل خواهیم کرد.

کریمی با اشاره به سیستم جایگزین برای آموزش دانش‌آموزان در ایام تعطیلی مدارس اظهار کرد: با توجه به اینکه در طول سال تحصیلی در مدارس خارج از کشور با کمبود معلم مواجه بودیم، بخشی از کارها را به صورت مجازی ارائه می‌کردیم. از آنجا که معمولا برجسته‌ترین معلمان داخل کشور به خارج از کشور اعزام می‌شوند، از ظرفیت مناسب برای برگزاری کلاس‌های مجازی برخوردار هستند؛ لذا ما در تمامی سرپرستی‌ها، آموزش را به صورت مجازی شروع کرده‌ایم و به صورت فعال هم به شکل آفلاین و هم آنلاین، این آموزش‌ها در حال اجرا است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور با بیان اینکه در همه سرپرستی‌های مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، آموزش مجازی در حال انجام است، اضافه کرد: چون ما از قبل زمینه کار آموزش مجازی را در خارج از کشور داشته‌ایم و حتی شبکه‌ای ساخته‌ایم که همه دروس تا پایه دوازدهم به صورت آفلاین ارائه شود، لذا این ظرفیت‌سازی از قبل انجام شده و کار در حوزه‌های مختلف آموزشی، بهداشتی و سلامت در حال انجام است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها