کد خبر 83368

برخی از خودروسازان بزرگ اروپایی برای مقابله با ویروس کرونا کارخانه‌های خود در اروپا را تعطیل کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رنو، پژو و فیات کرایسلر، خودروسازهای بزرگ اروپایی در پی شیوع کرونا در اروپا، کارخانه‌های خود در این قاره را تعطیل کردند.

به گزارش «سی. ان. ان»، این خودروسازها در حال تعطیلی کارخانه‌های خود در سراسر منطقه اروپا هستند چرا که ویروس کرونا ضربه بزرگی را به این صنعت که برای سومین سال متوالی کاهش فروش را در  سال گذشته تجربه کردند، وارد می کند.

شرکت خودروسازی پژو متاثر از ویروس کرونا از تعطیلی کارخانه‌های خود تا ۲۷ مارس/هشتم فروردین ۹۹ خبر داده است.

فیات کرایسلر، گروه پی. اس. ای و رنو هم روز دوشنبه از تعطیلی ۳۵ کارخانه خود در کل اروپا خبر دادند چرا که مقام‌های منطقه‌ای و ملی محدودیت‌های شدیدی را در سفر و زندگی عمومی مردم اعمال می‌کنند. این توقف تولید تا ۲۷مارس/هشتم فروردین خواهد بود.

این سه خودروساز در مجموع سال گذشته ۱۲ میلیون دستگاه خودرو فروش داشتند. بخش خودرو مرکز ثقل صنعت اروپاست که طبق اعلام انجمن تولیدکنندگان خودرو در اروپا، این بخش برای نزدیک به ۱۴ میلیون نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

 در اروپا بیش از ۲هزار نفر تاکنون قربانی کرونا شده‌اند. تا به این لحظه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان و فرانسه به ترتیب با ۲۷هزار و ۹۸۰، ۹هزار و ۹۴۲، ۷هزار و ۶۱۰و ۶هزار و ۶۳۳ نفر مبتلا به کرونا بیشترین میزان ابتلا به این ویروس در حوزه اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده‌اند.

در این کشورها تاکنون به ترتیب ۲ هزار و ۱۵۸، ۳۴۲، ۱۷ و ۱۴۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

فرانسه در میزان ابتلا چهارمین و تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا سومین کشور در حوزه اروپاست.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها