کد خبر 83361

گروهی از دانشمندان روسی و ژاپنی دستگاهی ساخته اند نتیجه بسیار دقیق آن تنها حدود نیم ساعت طول می‌کشد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو امروز نوشت:‌ گروه دانشمندان روسی و ژاپنی دستگاه آزمایش منحصر به فردی را برای تشخیص عفونت ویروس کرونا (COVID-19) تولید کرده‌اند که نتیجه بسیار دقیق آن تنها حدود نیم ساعت طول می‌کشد.

"کریل دمیترییف" مدیر کل بنیاد سرمایه گذاری مستقیم روسیه با اعلام این مطلب، به این روزنامه توضیح داد: «از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا، این موسسه به همراه شرکای بین المللی خود تلاش‌های فعالی را برای یافتن مؤثرترین فناوری‌ها و روش‌های مبارزه با ویروس کرونا انجام دادند. شبکه همکاری‌های بین المللی با سرمایه گذاران پیشرو در جهان ، تخصص بنیاد سرمایه گذاری مستقیم روسیه در زمینه بهترین شیوه‌های جهان در عرصه‌های مختلف از جمله در مبارزه با ویروس کرونا را تقویت کرده و این امکان را فراهم نموده تا فناوری‌های موفق روسی در بازارهای بین المللی بکار گرفته شوند.»

به گفته وی، سیستم تولید شده، نه تنها در یک ایستگاه ثابت بلکه در آزمایشگاه‌های سیار هم قابل استفاده است. این سیستم بر اساس روش تشخیص مولکولی ایزوترمال SmartAmp توسعه یافته و کارآیی آن از فناوری واکنش زنجیره‌ پلیمری (PCR) که در حال حاضر استفاده می شود، کمتر نیست.

با این ویژگی خاص که این فناوری برای آزمایشگاه‌های سیار نیز قابل استفاده است و می تواند در همه جا - هم در بیمارستانها و هم در هر مکان‌های پر جمعیتی مانند (مدارس ، ادارات ، فرودگاه‌ها و ایستگاه های قطار) مورد استفاده قرار بگیرد. معرفی فناوری جدید تشخیص به موقع افراد آلوده را تسهیل کرده و از شیوع بیشتر عفونت در شهرها جلوگیری می کند.

هیئت نظارت بنیاد سرمایه گذاری مستقیم روسیه از قبل سرمایه گذاری‌هایی لازم برای تولید یک سیستم تشخیصی را تصویب کرده است.

فناوری تشخیص سریع ویروس کرونا نتیجه همکاری بین شرکت‌ها و دانشمندان روسی و ژاپنی است. آزمایش عملی این سیستم در مقیاس بزرگ قرار است از ماه آوریل (اواسط فروردین ماه) آغاز شود.

برنامه‌های کاربردی مقدماتی برای خرید بیش از 500 هزار دستگاه تست جدید از هم اکنون توسط کلینیک‌ها و آزمایشگاه های پیشرو در کشورهای امارات متحده عربی، عربستان سعودی و اتریش انجام شده است که دقت بالای این تست و سرعت تشخیص را تأیید می کند.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها