کد خبر 83340

طبق اعلام دولت کشورهای آمریکای لاتین این کشورها شروع به بستن تمام مرزها و اعلام قرنطینه برای جلوگیری از شیوع کرونا اتنجام داده اند خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری رویترز، اگرچه منطقه آمریکای لاتین هنوز مثل آسیا یا اروپا درگیری چندانی با انتشار و شیوع ویروس کرونا ندارد، اما دولت‌های منطقه آمریکای لاتین برای متوقف کردن این ویروس شهرها را قرنطینه کرده و مراکز حمل و نقل بین‌المللی را بسته‌اند.

این اقدامات در حالی صورت گرفته که تنش‌های سیاسی بین کشورهای آمریکای لاتین درباره این ویروس جدید شدت گرفته و رئیس جمهوری السالوادور، مکزیک را متهم کرده که اجازه می‌دهد تا افراد ناقل یا مبتلا به کرونا با هواپیما از مکزیکو سیتی به سمت سان سالوادور بروند اما دولت مکزیک این اتهام را رد می‌کند.

در کلمبیا هم روابط خوبی با ونزوئلا ندارد، مقام ها اشتراک اطلاعات درباره این ویروس را با کاراکاس آغاز کرده‌اند اما گفته‌اند که این به معنای به رسمیت شناخته شدن دولت نیکولاس مادورو نیست.

ایوان دوکو، رئیس جمهوری کلمبیا گفته که کشورش تمامی مرزهای خود را از امروز (سه شنبه) با هدف جلوگیری از انتشار این ویروس می‌بندد و تا ۳۰ مه سال جاری میلادی این روند ادامه دارد.

شیوع ویروس کرونا در آمریکای لاتین نسبت به سراسر جهان بسیار کم است.

در پرو نیز رئیس جمهوری این کشور به رهبران آرژانتین، شیلی، اورگوئه، پاراگوئه، بولیوی، کلمبیا، اکوادور و برزیل اعلام کرد که در حال تحلیل اوضاع و اقدامات علیه این ویروس جهان گیر است.

در شیلی، دست کم شش مسافر یک کشتی مسافری پس از آنکه تست ویروس کرونای آنها مثبت اعلام شد، در بیمارستان در حال درمان هستند. مقام‌ها در لیما، پایتخت از افسران نظامی با ماسک برای بستن جاده های اصلی استفاده کرده و پلیس رفت و آمد مردم را محدود کرده است.

در پاراگوئه که تاکنون هشت مورد ابتلا به این ویروس ثبت شده، دولت اعلام کرده که منع آمد و شد را از ۲۰ به وقت محلی به صورت روزانه وضع کرده تا عبور و مرور مردم محدود شود.

در همین حال، وزیر کشور پاراگوئه نیز گفت، افراد خاص مسئول انتقال غذا یا رانندگان وسایل نقلیه به کار خود ادامه می دهند.

لنین مورنو، رئیس جمهوری اکوادور نیز گفته که این کشور نیز از امروز عصر منع آمد و شد وضع می‌کند و تمامی فعالیت‌های عادی جز فعالیت‌های مربوط به حوزه سلامت، امنیت، بانکداری و تولید و توزیع مواد غذایی متوقف می‌شوند.

دولت پاناما نیز اعلام کرده که ۶۹ مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است.

شیلی نیز اعلام کرده که مرزهایش را بر روی خارجی ها از روز چهارشنبه می‌بندد.

رئیس جمهوری کاستاریکا هم وضعیت فوق العاده اعلام کرده است که شامل بسته شدن مرزها، و دستور برای بسته شدن تمامی کلاس های درس برای مدت یک ماه است.

گوآتمالا هم تمامی پروازها را به حالت تعلیق درآورده و از ورود خارجی ها به این کشور برای مدت دو هفته جلوگیری به عمل آورده و السالوادور و هندوراس هم نزدیک است که قرنطینه اعمال کند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها