کد خبر 83311

بعد از تصمیمگیری های اخیر آمریکا مبنی بر منع آمد و شد، صفر شدن نرخ بهره بازارهای آمریکا با سقوط همراه شدند و این موضوع در بازار طلای جهانی هم اتفاق افتاد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در یک ماه اخیر شاهد اتفاقات زیادی در بازارهای مالی بوده ایم از شروع کرونا در چین و بسته شدن کارخانه ها در این کشور و افزایش تولید نفت و در آخر همه گیر شدن کرونا در جهان که باعث شد تا بانک مرکزی آمریکا تصمیمات جدیدی برای اقتصاد این کشور بگیرد.

این تصمیمات شامل صفر شدن نرخ بهره در آمریکا، اختصاص نیمی از بودجه کشور برای مقابله با آمریکا و در نهایت بسته شدن تمام ورودی ها و خروجی های این کشور با جهان و منع آمد و شد در برخی ایالات که این تصمیم ها باعث سقوط های سنگین پی در پی در تمام بازارهای مالی جهانی شد.

در این بین بازار طلا مستثنی نبوده و از قیمت 1658 دلا به قیمت 1504 دلار در دو هفته اخیر سقوط کرد و شاهد ریزش های سنگین در این بازار هستیم.

امروز قیمت دلار در بازگشایی بازار معاملاتی قیمت دلار به 1501 دلار و 90 سنت رسید و شاهد کاهش قیمت 7 دلار و 90 سنتی بوده است.بیشترین قیمت معامله شده در 24 ساعت گذشته 1504 دلار و کمترین قیمت معامله شده 1498 دلار و 70 سنت است.

این فلز گرانبها نسبت به قیمت یکماه گذشته خود حدود 5.16 درصد کاهش قیمت داشته است.

در دیگر فلزات نیز شاهد کاهش قیمت هستیم، هر انس نقره با کاهش 4 سنت به 12 دلار و 87 سنت رسیده است و هر انس پلاتین به 664 دلار با کاهش 6 دلاری رسیده است.

ارسال نظر

تازه ها