کد خبر 83310

اخبار بازار سهام جهان

بعد از کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو به صفر و تزریق 750 میلیارد دلار نقدینگی به بازارها سرمایه‌گذاران به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا واکنش نشان دادند و شاخص داوجونز با سقوط تقریبا 13 درصدی در روز دوشنبه به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آمریکا روز دوشنبه ابتدای هفته روزی پر از وحشت و هراس را سپری کردند به طوری که عرضه‌های سنگین سهامداران در بورس‌های آمریکا موجی از هراس و وحشت را بین سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران ایجاد کرده است.

فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره این کشور را با کاهش 1.25 درصدی به صفر درصد رساند و اعلام کرد که قصد دارد به میزان 750 میلیارد دلار دارایی را از بازارها خرید کند و به این ترتیب یک نقدینگی هنگفت را به بازارها تزریق کند.

با این حال، سرمایه‌گذاران به روند تصاعدی ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و همچنین در سایر نقاط جهان توجه بیشتری نشان دادند و اقدام به فروش سهام خود در بازار کردند و یک ریزش بسیار سنگین و پر از هراس را در بازارهای بورس آمریکا ایجاد کردند.

شاخص داوجونز آمریکا با سقوط 2997 واحدی معادل 13 درصد به نقطه 20188 واحد رسید و شاخص استاتدارد اند پورز نیز 12 درصد کاهش یافت و به 2386 واحد رسید. شاخص نزدک کامپوزیت که وضعیت بورس نزدک و سهام تکنولوژی را اندازه‌گیری می‌کند کاهش 12.5 درصدی را تجربه کرد.

دو شرکت «اپل» و «فیس‌بوک» حدود 12 درصد سقوط کردند  و شاخص سهام بانکی نیز با افت بسیار قابل توجهی روبرو شد. سهام دو بانک بزرگ «بانک آو آمریکا» و «جی پی مورگان» هر دو تقریبا به میزان 15 درصد ریزش کرد.

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها