کد خبر 83239

جلسه امروز کمیته 7 نفره پارلمان عراق برای تعیین نخست‌وزیر به نتیجه نرسید و این در حالی است که مهلت تعیین نخست وزیر در حال اتمام است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «مختار الموسوی» عضو «ائتلاف الفتح» در مجلس عراق امروز (دوشنبه) اعلام کرد که اعضای کمیته هفت نفره برای انتخاب نخست وزیر جدید در نشست دیروز به توافق نهایی نرسیدند.

منابع عراقی دیروز از توافق جریان های سیاسی و فراکسیون های پارلمانی شیعه در معرفی نخست وزیر جدید این کشور خبر داده بودند.

بر اساس اعلام این منابع، نخست وزیر موقت و مکلف عراق تا دوشنبه (امروز) از سوی «برهم صالح» رئیس جمهوری به مجلس این کشور معرفی خواهد شد.

رسانه های عراق به نقل از منابعی در دفتر رئیس جمهوری اعلام کرده بودند که «نعیم السهیل» به عنوان شخص مورد توافق کمیته هفت نفره گروه های سیاسی شیعه برای نخست وزیری عراق تعیین شده است.

الموسوی در مصاحبه با وبگاه «بغداد الیوم» گفت که قرار بود گزینه نهایی نخست وزیری در جلسه دیروز کمیته هفت اعلام شود، اما برخی از اعضا در مذاکرات پایانی نظر مخالف دادند و این سبب شد دوباره به گزینه جدید برگردند .
وی افزود که کمیته هفت نفره برای تشکیل هیات مذاکره کننده با گروه های سیاسی کرد و اهل سنت به منظور تصویب دولت جدید پس از انتخاب نخست وزیر تلاش خواهد کرد.
پس از کناره گیری «محمد توفیق علاوی» از تشکیل دولت به دنبال ناکامی وی در کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس طبق قانون، نخست وزیر جدید باید ظرف ۱۵ روز تعیین و معرفی شود.

بر این اساس امروز آخرین زمان و مهلت معرفی نخست وزیر جدید عراق خواهد بود.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها