کد خبر 83090

مقامات بهداشتی کره جنوبی اعلام کردند

مقامات بهداشتی کره جنوبی اعلام کردند که در یک روز گذشته 76 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 3 نفر نیزجان خود را از دست داده‌اند که حکایت از ادامه روند کاهشی ابتلا به کرونا دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کره جنوبی نزدیک به یک ماه پس از آغاز درگیری با ویروس کرونا، اعلام کرد که در روز گذشته 76 مورد جدید ابتلا و 3 مورد فوت ناشی از این ویروس در این کشور ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، کره جنوبی بامداد یکشنبه اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته در این کشور 76 نفر به کووید19 مبتلا شده‌اند و جمع مبتلایان به این ویروس به 8 هزار و 162 نفر رسیده است.

همچنین، طی روز گذشته در کره جنوبی 3 نفر بر اثر ابتلا به کرونا درگذشتند که شمار کل فوتی‌های ناشی از کرونا را به 76 تن رساند.

این شمار از مبتلایان روزانه در کره جنوبی کمترین میزان ابتلای روزانه از 21 فوریه به این سو است که نشان از کند شدن آهنگ رشد مبتلایان به کووید19 دارد.

آمار جدید مقام‌های بهداشتی کره جنوبی همچنین نشان می‌دهد که این کشور از روز چهارشنبه که 242 مورد جدید ابتلا گزارش کرد، تا امروز همواره روندی کاهشی را در شمار مبتلایان روزانه شاهد بوده است.

حدود 88 درصد از مجموع مبتلایان قطعی به کرونا در شهر دئیگو و استان گئونگسانگ شمالی بوده که مرکز شیوع این ویروس در کره جنوبی به شمار می‌رود.

تاکنون 136 کشور جهان محدودیت‌هایی بر پروازها از کره جنوبی اعمال کرده‌اند و سئول نیز قرار است برای مسافرانی که از پنج کشور اروپایی درگیر با کرونا به کره جنوبی سفر می‌کنند، قرنطینه اعمال کند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها