کد خبر 82914

دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد از کمک این سازمان به ایران جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا خبر داد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «آنتونیو گوترش»،  دبیرکل سازمان ملل متحد از آمادگی این سازمان برای ارائه کمک به ایران جهت مقابله با انتشار کرونا خبر داد.

او شامگاه پنجشنبه (۲۲ اسفند) گفت که سازمان ملل متحد بر تمایل خود برای ارائه همه توان خود برای کمک به ایران تأکید دارد.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز لیستی اقلام و تجهیزات پزشکی مورد نیاز ایران برای مقابله با ویروس «کووید۱۹» را منتشر کرد. او در توئیتر خود نوشت: «کادر درمانی ایران با شجاعت در حال مبارزه با کووید۱۹ در خطوط مقدم است».

وی ضمن انتقاد از تأثیر تحریم‌های یک‌جانبه و ظالمانه آمریکا بر تأمین تجهیزات پزشکی، افزود: «اقدامات آنها به دلیل کمبودهای گسترده‌ای که بر اثر محدودیت‌های اعمالی بر دسترسی مردم ما به تجهیزات پزشکی/دارویی رخ داده، کُند شده است».

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران سپس درباره تصویر لیستی که در این توئیت الصاق کرده، توضیح داد: «ضروری‌ترین نیازها در زیر ذکر شده‌اند. ویروس‌ها تبعیض قائل نمی‌شوند. پس بشریت هم نباید قائل شود». ظریف همچنین از صندوق بین‌المللی پول خواست تا دسترسی ایران به کمک‌های مالی خارجی برای مقابله با ویروس «کووید۱۹» را تسهیل کند 

سازمان ملل متحد همچنین گفته است که همه فعالیت‌های حاشیه‌ای آن از سه روز دیگر (۱۶ مارس) تا پایان ماه آوریل به دلیل گسترش کرونا لغو خواهد شد./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها