کد خبر 82890

با انتشار بیانیه ایی مشترک

رئیس کمیسیون اروپا و رئیس شورای اروپادر بیانیه مشترک به دستور ترامپ مبنی بر لغو همه پروازها از اروپا به آمریکا واکنش نشان دادند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «اورزلا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا و «چارلز میشل» رئیس شورای اروپا امروز پنجشنبه و در واکنش به دستور ترامپ مبنی بر لغو همه پروازها از اروپا به آمریکا در بیانیه مشترکی اعلام کردند: کرونا بحرانی جهانی است و به مرزها محدود نمی شود.

بیانیه مشترک رئیس کمیسیون اروپا و رئیس شورای اروپا در این خصوص می افزاید: مقابله با این ویروس به همکاری نیاز دارد نه اقدام‌های یکجانبه. اتحادیه اروپا با اقدام آمریکا مبنی بر محدودیت سفر از اروپا به این کشور مخالفت کرده و آن را یک‌جانبه می‌دانند.

این درحالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا ساعاتی پیش در سخنانی اعلام کرد که همه سفرها و پروازها را از اروپا به آمریکا متوقف کرده است.

ترامپ در عین حال گفت که ممنوعیت پرواز از اروپا به آمریکا شامل انگلیس نمی‌شود.

دونالد ترامپ همچنین در سخنان خود اتحادیه اروپا را به اهمال کاری در جلوگیری از شیوع کرونا متهم کرد و گفت: اروپا حال مرکز شیوع کرونا شده است.

در حالی که رئیس جمهوری آمریکا به اهمال کاری در برابر مقابله با شیوع کرونا در آمریکا متهم است، اما ترامپ مدعی شد که دولتش بهترین و به روزترین اقدامات را در برابر شیوع کرونا به کار گرفته و این موضوع بر اقتصاد آمریکا تأثیری نخواهد گذاشت.

این ادعای ترامپ در حالی مطرح شده که از زمان شیوع کرونا بازارهای بورس آمریکا شاهد رکود و ریزش قابل توجه ارزش سهام خود بوده‌اند./ مهر

 

ارسال نظر

تازه ها