کد خبر 82885

رئیس شورای اروپا متعاقب اقدام آمریکا علیه اتحادیه‌ اروپا اعلام کرد: اعلام ممنوعیت سفر از سوی ترامپ را امروز ارزیابی می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، چارلز میشل» رئیس شورای اروپا امروز پنجشنبه و در واکنش به دستور ترامپ مبنی بر لغو همه پروازها از اروپا به آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: در پی اعلام ممنوعیت سفر از سوی دونالد ترامپ، امروز وضعیت را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

رئیس شورای اروپا در این باره ادامه داد: باید از اختلال اقتصادی جلوگیری شود. اروپا در حال انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از انتشار کووید -۱۹ از جمله محدود کردن تعداد افراد آلوده و حمایت از انجام پژوهش (درباره این بیماری) است.

این درحالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا ساعاتی پیش در سخنانی اعلام کرد که همه سفرها و پروازها را از اروپا به آمریکا متوقف کرده است.

ترامپ در عین حال گفت که ممنوعیت پرواز از اروپا به آمریکا شامل انگلیس نمی‌شود.

دونالد ترامپ همچنین در سخنان خود اتحادیه اروپا را به اهمال کاری در جلوگیری از شیوع کرونا متهم کرد و گفت: اروپا حال مرکز شیوع کرونا شده است.

در حالی که رئیس جمهوری آمریکا به اهمال کاری در برابر مقابله با شیوع کرونا در آمریکا متهم است، اما ترامپ مدعی شد که دولتش بهترین و به روزترین اقدامات را در برابر شیوع کرونا به کار گرفته و این موضوع بر اقتصاد آمریکا تأثیری نخواهد گذاشت.

این ادعای ترامپ در حالی مطرح شده که از زمان شیوع کرونا بازارهای بورس آمریکا شاهد رکود و ریزش قابل توجه ارزش سهام خود بوده‌اند./ مهر

 
 
ارسال نظر

تازه ها