کد خبر 82847

حمله راکتی چهارشنبه شب به پایگاه التاجی در شمال بغداد که کشته شدن دو نظامی آمریکا و یک نظامی انگلیس را به همراه داشت با واکنش واشنگتن و لندن مواجه شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یک مقام ارشد دولت آمریکا که نام وی اعلام نشده است بامداد پنجشنبه با تایید اصابت چندین راکت به پایگاه التاجی عراق که نیروهای آمریکایی و سایر نیروهای ائتلاف به اصطلاح ضدداعش در آن حضور دارند، گفت: ما وضعیت را در التاجی از نزدیک زیر نظر داریم. تحقیقات در حال انجام است و نمی‌خواهیم زودتر از پایان تحقیقات اقدامی انجام دهیم.

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس هم به این حمله که به کشته شدن یک نظامی انگلیسی منجر گردید واکنش نشان داده و آن را تاسف بار خواند.

وی همچنین افزود که وزیر خارجه انگلیس در خصوص این حمله با همتای آمریکایی خود گفتگو کرده و انگلیس به همراه متحدانش برای دستیابی به جزئیات این حمله تلاش خواهد کرد.

از سوی دیگر وزارت دفاع آمریکا از کشته شدن سه نظامی نیروهای ائتلاف به اصطلاح ضدداعش در حمله راکتی به پایگاه التاجی در شمال بغداد پایتخت عراق خبر داد.

پنتاگون در عین حال اعلام کرد که ۱۸ راکت کاتیوشا به سمت این پایگاه شلیک شده بود.

گفتنی است که پایگاه التاجی در شمال بغداد چهارشنبه شب با چندین راکت کاتیوشا هدف قرار گرفت که گفته می شود درپی آن ۲ نظامی آمریکایی و یک انگلیسی کشته شدند./ مهر

 

ارسال نظر

تازه ها