کد خبر 82747

اخبار بازار سهام

با اعلام ترامپ مبنی بر صفر شدن پرداخت مالیات توسط کارفرمایان و کارکنان برای کل بقیه سال شاخص‌های سهام آمریکا رشد نزدیک به 5 درصدی را در جلسه معاملاتی روز سه‌شنبه تجربه کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آمریکا بعد از سقوط بیش از 7 درصدی در روز دوشنبه به دلیل کاهش شدید قیمت نفت در جهان در جلسه معاملاتی روز سه‌شنبه بخشی از زیان خود را بازیافت کردند.

روز سه‌شنبه شاخص میانگین صنعتی داوجونز 1167 واحد معادل 4.89 درصد رشد کرد و شاخص S & P500 نیز رشد نزدیک به 5 درصدی را تجربه کرد. شاخص نزدک کامپوزیت نیز جلسه معاملاتی سه‌شنبه را با رشد 4.95 درصدی به پایان رساند.

مهمترین دلیل رشد بازارهای سهام آمریکا در روز سه‌شنبه معافیت‌های مالیاتی ترامپ بود تا بتواند از تاثیرات اقتصادی ویروس کرونا در اقتصاد جهانی تا حدی جلوگیری کند.

پایگاه خبری CNBC گزارش داده است که ترامپ مالیات بر درآمد کارکنان و کارفرمایان (Payroll Tax Cut) را برای بقیه سال 2020 به صفر درصد رسانده است.

این تصمیم در پی جلسه دونالد ترامپ با رؤسای جمهوری‌خواه مجلس سنا گرفته شده است، تصمیمی که به گفته خبرگزاری‌ها با تردید جمهوری‌خواهان همراه بوده است.

تصمیم کاخ سفید برای کاهش مالیات در بقیه سال باعث رشد بازار سهام در روز سه‌شنبه شد به طوری که شاخص‌ها توانستند میزانی از زیان بزرگ خود در روز دوشنبه را جبران کنند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها