کد خبر 81893

اخبار بازار سهام

بازارهای سهام آسیایی که روز جمعه با ریزش‌های سنگین مواجه شده بودند در اولین روز معاملات این هفته با رشد 3 درصدی بازارهای بورس سرزمین اصلی چین همراه بود و این در حالی است که شاخص‌ نیککی ژاپن نیز رشد بیش از 1 درصدی را ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای آسیایی بعد از یک هفته بسیار سنگین که با ریزش قیمت سهام همراه بود امروز اولین جلسه معاملاتی هفته را با تلاش برای بازیابی زیان هفته گذشته آغاز کردند.

شاخص‌های سهام در چین در معاملات بعد از ظهر امروز با هدف بازیافت سقوط بزرگ روز جمعه کار خود راآغاز کردند به طوری که شاخص شانگهای کامپوزیت توانست رشد 3 درصدی را ثبت کند و شاخص شنزن جزئی نیز حدود 3.39 درصد افزایش یافت. شاخص شنزن کامپوزیت نیز کار خود را در جلسه معاملاتی امروز با 3.41 درصد رشد به پایان رساند. همچنین شاخص «هانگ‌سنگ» هنگ‌کنگ در خارج از مرزهای چین نیز با رشد نزدیک به 1 درصدی به کار خود پایان داد.

داده‌های مربوط به اقتصاد چین که به صورت خصوصی منشتر شده‌اند نشان از کاهش شدید فعالیت‌های کارخانجات این کشور دارند به طوری که به نظر می‌رسد افت فعالیت کارخانجات حاکی از ثبت یک رکورد باشد. شاخص خرید مدیران بخش خصوصی به 40.3 رسید در حالی که پیش‌بینی‌ها در نظرسنجی رویترز از کاهش این شاخص تا سطح 45.7 خبرداده‌ بودند. میزان این شاخص در ماه ژانویه 51.1 بود.

مرکز ملی آمار چین نیز شاخص خرید مدیران بخش دولتی را منتشر کرد که نشان می‌دهد این شاخص به 35.7 کاهش یافته که پایین‌ترین میزان این شاخص  به شمار می‌رود و این در حالی است که میزان این شاخص در ماه ژانویه 50 بود. تحلیل‌گران رویترز پیش‌بینی کرده بودند که شاخص خرید مدیران بخش تولید دولتی در ماه فوریه به 46 واحد خواهد رسید که داده‌های واقعی بسیار پایین‌تر از این میزان را نشان دادند.

در ژاپن که یکی از کشورهای با بیشترین موارد ابتلا به ویروس کروناست شاخص نیککی ژاپن با رشد 215 واحدی معادل 1.24 درصد کار خود را به اتمام رساند. قیمت سهام شرکت «شارپ» در این بازار بورس حدود 2.5 درصد افزایش یافت. این شرکت یکی از شرکت‌هایی بود که اعلام کرد برای مقابله با ویروس کرونا دست به تولید ماسک در کشور خواهد شد.

شاخص کوسپی کره‌جنوبی نیز در جلسه معاملاتی امروز بعد از ظهر کار خود را بیش از 1 درصد افزایش یافت در حالی که شاخص سهام بورس استرالیا در معاملات امروز همچنان به روند نزولی خود ادامه داد به طوری که ASX200 حدود 1 درصد کاهش یافت.

شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن که شاخص‌های سهام بازارهای آسیا را اندازه‌گری می‌کند امروز حدود 1 درصد رشد کرد.

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها