کد خبر 80810

بازگشت کرونا به بازارهای مالی

ادامه گسترش ویروس کرونا در چین و نیز کره جنوبی باعث افت ادامه‌دار بازارهای سهام در آمریکا و اروپا شده و سرمایه‌گذاران با هجوم به خرید اوراق قرضه 30 ساله نرخ بازدهی این اوراق به پایین‌ترین حد خود در تاریخ رسید و قیمت طلا نیز رکورد 7 ساله خود را شکست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام جهان همچنان تحت تاثیر ویروس کرونا با بازده منفی به کار خود ادامه می‌دهند و بازارهای سهام آمریکا در جلسه معاملاتی دیروز نیز با افت مواجه شدند.

کمیسیون ملی بهداشت چین 800 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را اعلام کرد و کره جنوبی نیز از شناسایی 200 مورد دیگر ابتلا به کرونا در این کشور خبر داد. شیوع ویروس کرونا در جهان باعث افزایش حساسیت بازارها شده است و سرمایه‌گذاران اکنون به خرید اوراق قرضه روی آورده‌اند.

همین امر باعث افزایش قیمت اوراق قرضه شد و نرخ بازدهی اوراق قرضه 30 ساله در آمریکا به پایین‌ترین حد خود در تاریخ رسید و قیمت جهانی طلا نیز به بالاترین مقدارخود در 7 سال اخیر رسید. به گفته تحلیل‌گران کرونا ویروس دوباره با تمام قدرت خود به بازارها بازگشته است.

شاخص داوجونز روز جمعه با کاهش 227 واحدی معادل 0/7 درصد مواجه شد و شاخص S&P500 نیز بیش از 1 درصد کاهش یافت. شاخص نزدک کامپوزیت نیز با کاهش 1.80 درصدی کار خود را در روز پایانی هفته به اتمام رساند.

بیشترین افت بازارها مربوط به سهام تکنولوژی بوده به طوری که شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک، آمازون، اپل، نتفلیکس و آلفابت بین 1.5 درصد تا 2.7 درصد کاهش را تجربه کردند. این در حالی است که مایکروسافت حدود 3.1 درصد ریزش کرد و بدترین عملکرد را در میان شرکت‌های غول تکنولوژی داشت.

انتهای خبر

 

 

ارسال نظر

تازه ها