کد خبر 80576

اخبار بازار سهام

تاثیر هشدار شرکت اپل مبنی بر اینکه احتمالا نتواند پیش‌بینی درآمد خود در سه ماهه دوم سال 2020 را محقق کند همچنان بر بازارها ادامه دارد به طوری که شاخص داوجونز نیم درصد دیگر از ارزش خود را از دست داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آمریکا در دومین روز هفته به افت خود ادامه دادند و شاخص داوجونز در معاملات روز سه‌شنبه کار خود را با افت نیم درصدی به پایان رساند.

به دنبال اعلامیه اپل مبنی بر اینکه نمی‌تواند پیش‌بینی درآمدی خود را برای سه‌ماهه دوم سال 2020 محقق کند چرا که شیوع ویروس کرونا در چین زنجیره عرضه را با اختلال مواجه ساخته است، باعث شد بازارهای سهام در آمریکا با هراس مواجه شوند. این هشدار اپل ابتدا بازارهای معاملات سهام را در ساعات ابتدایی به شدت به زیر کشید اما دوباره در معاملات بعد از ظهر شاخص‌ها توانستند خود را بازیافت کنند و از حد پایین خود فاصله بگیرند.

در همین راستا شاخص داوجونز نیم درصد کاهش یافت و شاخص S&P500 نیز با افت 0/2 درصدی مواجه شد اما شاخص نزدک رشد بسیار ناچیزی را در جلسه معاملاتی روز سه‌شنبه تجربه کرد.

شرکت «نتفلیکس» و «تسلا» از جمله شرکت‌های موفق در معاملات سهام در روز سه‌شنبه به ترتیب با رشد 1.94 و 7.30 درصد بودند. مورگان استنلی در گزارش خود پیش بینی قیمت هر سهم تسلا را به 1200 دلار افزایش داد و همین باعث اقبال سهامداران به سرمایه‌گذاری در این شرکت شد.

امروز چهارشنبه قرار است برخی داده‌های اقتصادی آمریکا از جمله شاخص تورم تولیدکننده و همچنین ساخت و ساز مسکن منتشر شود که می‌تواند جلسه معاملاتی چهارشنبه را متاثر کند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها