کد خبر 80154

وزیرخارجه آلمان درباره آمریکا گفت: دیگر این کشور پلیس جهانی نیست و قرار نیست که تمام دستوراتش اجرایی شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از سایت النشرة، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در گفت‌وگویی رادیویی تاکید کرد: زمانی که آمریکا در آن همانند پلیس جهان رفتار می‌کرد، به پایان رسیده و مراکز تصمیم‌گیری درباره بسیاری از اختلاف‌نظرها تغییر کرده و برخی از آنها به عنوان مثال سوریه و افغانستان، به روسیه منتقل شده‌اند اما آینده خاورمیانه در آستانه یا سوچی و نه ژنو یا نیویورک تعیین می‌شود.

ماس اظهار کرد: بدون توجه بیشتر و مشارکت قوی‌تر اتحادیه اروپا در حل اختلافات در لیبی، این کشور در نهایت به سوریه دومی تبدیل خواهد شد.

وزیر خارجه آلمان با اشاره به اینکه توجه به مساله لیبی به دلیل درس گرفتن از اشتباهات درگیری‌ سوریه زیاد است، گفت: فکر می‌کنم تحولات بسیاری که در طول سال‌های گذشته در سوریه رخ داده‌اند، بدون مشارکت غرب بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سازشی میان ترکیه و روسیه در این جنگ برقرار شده، تاکید کرد: لازم است دو طرف درگیر تحت تاثیر قرار گیرند و این کار از طریق مذاکرات با وزرای خارجه روسیه و ترکیه در جریان کنفرانس بین‌المللی امنیتی مونیخ انجام خواهد شد.

این وزیر آلمانی در ادامه با رد انتقادات درباره بدون نتیجه ماندن نشست سران برلین در اواسط ماه گذشته میلادی درباره لیبی گفت: کار به عدم پایبندی به قطعنامه‌ها نرسید و برای همه روشن بود که این روند طولانی و سخت خواهد بود./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها