کد خبر 80152

صدراعظم اتریش در یک سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ اتحادیه اروپا را بی عرضه خطاب کرد و از اقتدار چین سخن گفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری آناتولی، سباستین کورتس، صدراعظم اتریش در جریان سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: به عنوان مثال اگر به چین نگاه کنیم آنها قادر هستند ظرف ۱۰ روز یک بیمارستان بسازند اما در اروپا ما باید ۱۰ روز بحث کنیم تا بتوانیم یک جلسه تشکیل دهید و در مورد آن صحبت کنیم. و سپس سال‌ها طول می‌کشد تا تصمیم‌گیری شود و احتمالا چند سال دیگر نیز ساخت آن بیمارستان طول خواهد کشید.

نخست وزیر ۳۱ ساله اتریش افزود: دموکراسی‌های غربی در گذشته جذاب‌تر بودند و این ارتباط مستقیم و نزدیکی با موفقیت اقتصادی کشورهای غربی دارد.

وی گفت: در گذشته دموکراسی، اجرای قانون و آزادی بیان همیشه ارتباط مستقیم و نزدیک با موفقیت و رشد اقتصادی و ثروت داشته است. در حال حاضر ما در زمانی زندگی می‌کنیم که دیگر سیستم‌ها نیز می‌توانند از نظر اقتصادی موفق باشند. و این چیزی است که کل بازی را تغییر می‌دهد.

کنفرانس امنیتی مونیخ که بزرگ‌ترین کنفرانس امنیتی جهان است از ۱۴ تا ۱۶ فوریه (۲۵ تا ۲۷ بهمن‌ماه) رهبران سیاسی و نظامی جهان را در مونیخ گردهم آورده است.

کنفرانس امسال بر مسائلی از چالش‌های داخلی و بین‌المللی گرفته تا نظم جهان و بحران‌هایی که دموکراسی‌های غربی با آنها مواجه هستند، متمرکز است.

بیش از ۳۵ تن از سران دولت‌ها و کشورها و حدود ۱۰۰ وزیر خارجه و دفاع در این کنفرانس شرکت دارند.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین و محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران از جمله شرکت کنندگان در این کنفرانس هستند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها