کد خبر 80151

«برکشایر هاتاوی» که متعلق به وارن بافت است اعلام کرد در دو شرکت «کروگر» و «بیوجن» سرمایه‌گذاری کرده است و بخشی از سهام «ولز فارگو» و «گلدمن ساکس» را فروخته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، شرکت «برکشایر هاتاوی» که متعلق به وارن بافت بورس‌باز معروف آمریکایی است اعلام کرد جدیدا در دو شرکت «کروگر» و «بیوجن» سرمایه‌گذاری کرده است و بخشی از سهام خود در دو بانک آمریکایی «ولز فارگو» و «گلدمن ساکس» را فروخته است.

این شرکت روز جمعه اعلام کرد 549 میلیون دلار از سهام بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای آمریکا یعنی «کروگر» را خریده است. «برکشایر هاتاوی» همچنین اعلام کرد 648 هزار سهم از شرکت دارویی «بیوجن» را به ارزش 192 میلیون دلار به سبد سهام خود افزوده است.  

شرکت متعلق به وارن بافت بیش از 86 میلیون سهم یعنی 21 درصد از سرمایه‌گذاری خود در شرکت «ولز فارگو» را از تاریخ 30 ژوئن تاکنون فروخته است. سرمایه‌گذاری برکشایر هاتاوی در «ولز فارگو» از سال 1989 آغازشده است.

بعد از اعلام سرمایه‌گذاری‌های جدید شرکت، قیمت سهام «کروگر» 4 درصد افزایش یافت و «بیوجن» نیز 1.5 درصد افزایش یافت.

سرمایه‌گذاران همیشه سودآوری سه‌ماهه شرکت وارن بافت را رصد می‌کنند و میخواهند بدانند که سبدگردانان این شرکت یعنی «تد وشلر» و «تاد کامبز» چگونه شرکت را اداره کرده‌اند.  

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها