کد خبر 80150

مرکل در دیدار با نخست وزیر سودان درباره انقلاب سودان گفت: این انقلاب باید الگویی برای دیگر کشورها باشد.این انقلاب الهام بخش است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از روسیاالیوم، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در نشست خبری با عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان در برلین گفت، آلمان از دولت انتقالی سودان حمایت می‌کند تا موفقیت‌ها را محقق و به مطالبات مردم پاسخ دهد که مشتاق روند انتقال شفاف قدرت به دولت دموکراتیک هستند. سودان پس از ده‌ها سال دیکتاتوری با چالش‌های بزرگی روبرو است و اصلاحات سیاسی و اقتصادی یک کار بسیار دشوار است. سودان به شرکایی در جهان نیاز دارد و آلمان تمایل دارد شریکش باشد.

وی با اشاره به حمایت از توسعه سودان گفت، کشورش مبلغ ۷۸ میلیون یورو برای کمک به ثبات سودان و دولت انتقالی اختصاص داده و آلمان برای حمایت از انرژی، تأسیس و احیای مراکز آموزش حرفه‌ای در سودان آماده است.

حمدوک هم در این کنفرانس بر اهمیت این دیدار، آن هم یک روز پس از تصمیم پارلمان آلمان برای لغو تحریم سودان تأکید کرد و گفت، این دیدار بیانگر موضع ثابت آلمان به عنوان شریک اساسی در روند تحول دموکراتیک سودان است.

وی مرکل را در جریان اوضاع سیاسی، اقتصادی و چالش‌ها و تلاش‌های دولت انتقالی برای حل آنها و دشواری‌های اقتصادی پیش‌روی دولت قرار داد و گفت، سودان با منابع، اراده دولت و حمایت دوستانش قادر خواهد بود موانع را پشت سر بگذارد.

نخست وزیر سودان از دولت آلمان خواست تا حمایت جدی خود را از سودان ادامه دهد که این امر باعث تقویت حمایت مردم و پشتیبانی دوستان و شرکای سودان برای پیشرفت و موفقیت در شرایط سخت شده است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها