کد خبر 80141

قیمت هر بشکه نفت برنت به 57 دلار و 47 سنت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در بازار جهانی با افزایش بیش از یک درصد در آخرین روز معاملاتی هفته همراه بوده است.

این افزایش قیمت در پی کنترل شیوع کرونا در جهان است و با اعلام کنترل شدن تعداد بیماران و کشته های حاصل لز کرونا، قیمت نفت در بازار به یک ثبات رسید و با اتمام تعطیلات در چین و راه اندازی دوباره تولید صنایع در این کشور،باعث افزایش تقاضا نفت در بازار باعث بازیابی قیمت کاهش یافته نفت شده است.

برنت

قیمت هر بشکه نفت برنت در بازار جهانی به 57 دلار و 32 سنت رسیده است و با افزایش بیش از 1.74 درصد شده است و این افزایش قیمت در بازار جهانی با اضافه شدن تقاضای نفت توسط چین اتفاق افتاده است.در هفته گذشته آخرین روز معاملاتی قیمت هر بشکه نفت برنت 54 دلار و 15 سنت بوده است اما در طول هفته گذشته قیمت نفت روند صعودی را طی کرده است.کمترین قیمت ثبت شده در یک هفته گذشته 53 دلار و 15 سنت بوده است و بیشترین قیمت ثبت شده 57 دلار و 47 سنت بوده است.

سال گذشته در زمان مشابه قیمت هر بشکه نفت برنت 66 دلار و 25 سنت بوده است. و بیشترین قیمت نفت در یکسال گذشته 73 دلار و 84 سنت بوده است و کمترین قیمت ثبت شده 53 دلار و 15 سنت بوده است.

برنت

تگزاس آمریکا

قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس آمریکا با افزایش 1.23 درصدی به 52 دلار و 5 سنت رسیده است.

این نفت سبک در آخرین روز معاملاتی هفته با افزایش بیش از 1 درصد همراه شده است، درابتدای هفته قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس آمریکا 49 دلار و 80 سنت بوده است.اما در طول هفته قیمت این نفت افزایش یافته است.

در سال گذشته قیمت هر بشکه نفت آمریکا در زمان مشابه 55 دلار و 98بوده است.بیشترین قیمت ثبت شده برای این نوع نفت در یکسال گذشته 66 دلار و 30 سنت بوده است.

آمریکا

ارسال نظر

تازه ها