کد خبر 80120

مصر از ثبت اولین فرد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت بهداشت مصر شامگاه جمعه از ثبت اولین فرد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد و گفت که فرد مبتلا به این ویروس کشنده، شهروند خارجی است.

تلویزیون رسمی مصر به نقل از وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که فرد مبتلا به کرونا با اقدامات پیشگیرانه شناسایی شده و اقدامات لازم برای ممانعت از انتشار این ویروس اتخاذ شده است. وزارت بهداشت مصر گفته، مورد مبتلا به کرونا ۱۴ روز در قرنطینه خواهد بود.

مقامات مصر گفته‌اند که به محض ثبت کرونا در این کشور، بهداشت جهانی را در جریان گذاشته‌اند.

ویروس کرونا بیش از یک ماه است که در شهر «ووهان» چین رؤیت شده و به سرعت در حال گسترش به مناطق و کشورهای دیگر است. بر اساس آخرین آمار رسمی مقامات چین، این ویروس جان ۱۵۰۰ نفر را گرفته است و بیش از ۶۰ هزار نقر دیگر مبتلا به کرونا هستند.

ویروس کرونا از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند.

این سندروم یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود./ فارس

ارسال نظر

تازه ها