کد خبر 79960

اخبار بازار سهام جهان

شاخص‌های بازار بورس چین در جلسه معاملاتی امروز چهارشنبه لیدر بازارهای آسیایی در افزایش شاخص‌ها بودند به طوری که طبق گفته تحلیل‌گران سرمایه‌گذاران اوج هراس از شیوع ویروس کرونا را پشت سر گذاشته و اکنون به تاثیرات اقتصادی این ویروس بر سودآوری شرکت‌ها چشم دوخته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های آسیایی روز چهارشنبه بدون توجه به تاثیرات گسترش ویروس کرونا در جهان رشد کردند و در این بین شاخص‌های سهام چین بیشترین رشد را در میان بازارها ثبت کردند.

شاخص شنزن جزئی رشد 1.6 درصدی را از سر گذراند و شنزن کامپوزیت با رشد 1.5 درصدی به نقطه 10940 واحدی رسید. همچنین شاخص شانگهای کامپوزیت نیز با رشد 0/8 درصدی در نقطه 2926 واحدی قرار گرفت. در هنگ‌کنگ نیز شاخص بورس این کشور رشد غول‌آسایی کرد و 1.1 درصد در ساعات پایانی افزایش یافت.

شاخص بورس نیککی ژاپن نیز از این افزایش‌ها برکنار نماند و در جلسه معاملاتی روز چهارشنبه 0/7 درصد رشد کرد که رشد 12 درصدی «سافت‌بانک» یکی از عوامل تاثیرگذار در رشد این شاخص بود. شاخص بورس توکیو تحت عنوان «تاپیکس» نیز کاهش بسیار ناچیزی را در جلسه معاملات روز چهارشنبه سپری کرد.

رای قاضی دادگاه آمریکایی به ادغام دو شرکت «تی موبایل» و «اسپرینت» از عوامل رشد سافت‌بانک بود چرا که این شرکت سهامدار عمده شرکت «اسپرینت» است.

در کره جنوبی نیز شاخص «کوسپی» 0/6 درصد افزایش یافت و به 2238 واحد رسید. در استرالیا نیز شاخص ASX200 که شاخص اصلی بازار بورس این کشور است حدود نیم درصد افزایش یافت که در این میان افزایش بیش از 4 درصدی قیمت سهام بانک «مشترک المنافع استرالیا» بیشترین تاثیر را در شاخص داشت.

شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن که یکی از شاخص‌های اندازه‌گیری بازارهای آسیایی است 0/8 درصد افزایش یافت.

«استیو برایس» استراتژیست ارشد بانک «استاندراد چارترد» در مصاحبه‌ای به سی ان بی سی گفت «به نظر می‌رسد چشم‌انداز شیوع ویروس کرونا از اوج قله خود عبور کرده است. اقدامات قدرتمند دولت چین باعث شده است که وحشت ناشی از ویروس کرونا در جهان از اوج خود فاصله بگیرد و تاثیرات خود را دیگر در بازارها نشان ندهد».

وی همچنین در ادامه گفت «اکنون چیزی که اهمیت دارد تاثیرات ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی و نیز سودآوری شرکت‌ها است که خود را در قالب داده‌های منتشر شده سودآوری سه‌ماهه اول سال 2020 نشان خواهد داد».

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها