کد خبر 79957

بعد از جلسه دیروز پاول در مجلس نمایندگان

رئیس فدرال رزرو آمریکا قرار است امروز در مجلس سنای آمریکا حاضر شود و درباره گزارش شش‌ماهه فدرال رزرو در برابر نمایندگان شهادت دهد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رئیس فدرال رزرو آمریکا دیروز سه‌شنبه در اولین جلسه از انتشار گزارش شش ماهه سیاست‌گذاری پولی این نهاد مالی آمریکا در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا شهادت داد. 

وی همچنین قرار است امروز در جلسه دوم در مجلس سنای آمریکا حاضر شود و دوباره در برابر نمایندگان سنا درباره گزارش شش‌ماهه فدرال رزرو شهادت دهد. 

وی دیروز اعلام کرد فدرال رزرو آمریکا از نزدیک در حال رضد تاثیرات ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی است و متناسب با این تاثیرات اقدام به اتخاذ سیاست‌های پولی خواهد کرد. 

جلسه شهادت رئیس فدرال رزرو آمریکا در دو بخش انجام خواهد شد. وی ابتدا یک نسخه از گزارش شش‌ماهه را در مجلس قرائت خواهد کرد و سپس نمایندگان مجلس درباره سیاست‌گذاری پولی و همچنین گزارش شش ماهه اقدام به پرسش و پاسخ خواهند کرد. 

از انجایی که پرسش‌های مربوطه پیش از طرح در مجلس منتشر نخواهند شد بنابراین تاثیرات ناگهانی این پرسش‌ها و پاسخ‌ها می‌تواند بر روند بازارها تاثیرگذار باشد. 

این جلسات شهادت رئیس فدرال رزرو در برابر کنگره آمریکا از این جهت برای سرمایه‌گذاران اهمیت دارد که می‌توانند چشم‌انداز و سیاست‌گذاری آینده فدرال رزرو را تشخیص دهند و بر مبنای این گزاشات تصمیم‌گیری کنند. 

گفتنی است که این جلسات شهادت در کنگره آمریکا سالی دوبار برگزار می‌شود و هر بار طی دو جلسه یک بار در مجلس نمایندگان آمریکا و دیگری در مجلس سنای آمریکا رئیس فدرال رزرو ادای شهادت خواهد کرد. 

ارسال نظر

تازه ها